Кожні дві години на українських дорогах гине людина

Кожні дві години на українських дорогах гине людина

За десять місяців поточного року в Україні сталося майже 156 тисяч ДТП, з них майже 25 тисяч пригод призвели до травмування людей, 3796 людей загинули на дорогах.

З такими цифрами Україна займає одне з лідируючих місць в Європі за кількістю дорожньо-транспортних пригод зі смертельними наслідками. Про це розповів заступник начальника Департаменту ДАІ МВС України Володимир Резніков.

"Якщо порівняти Ісландію, де на 100 тисяч населення гине близько 2 особи в день, то в Україні їх майже 15. У Домініканській республіці цей коефіцієнт становить 41, але ми говоримо про те, що ми - європейська країна, ми хочемо жити за європейськими правилами", - заявив Резніков.

Разом з тим він зауважив, що за останні роки страшна статистика смертей на дорогах дещо покращилася. Так, "у порівнянні з аналогічним періодом минулого року у нас спостерігається зниження кількості ДТП з тілесними ушкодженнями на близько 1,5%; за кількістю загиблих спостерігається зменшення на близько 12%".

"Якщо говорити про щоденні цифри, то кожні 17 хвилин у нас трапляється ДТП, в якому людина отримує тілесні ушкодження; через кожні дві години на дорозі гине людина", - розповів Резніков.

Майже третина всіх аварій відбувається у результаті порушення безпечної швидкості руху. Важливу роль грає також стан доріг, наявність на них дорожніх знаків, прибирання снігу і т.д. "В даному випадку вина за ДТП лежить на посадову особу", - заявив Резніков. При цьому в будь-якому ДТП можна знайти винного.

"Тому питання безпеки дорожнього руху, питання недопущення ДТП - одне з основних завдань не тільки МВС, але і всього суспільства", - заявив він.

UBR

Херсонцы в твиттере