Херсонські магазини за відмову приймати картки штрафуватимуть?

Херсонські магазини за відмову приймати картки штрафуватимуть?

Набула чинності постанова, що встановлює адміністративну відповідальність для торговців у випадку, якщо вони відмовлять споживачеві в розрахунку платіжною карткою , повідомляють Коментарі, посилаючись на прес-службу Держпідприємництва України.

Згідно з постановою №727 «Про внесення зміни до пункту 2 Положення про порядок накладення та стягнення штрафів за порушення законодавства про захист прав споживачів» штраф складе п?ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 8500 гривень.

«Тепер споживачі можуть вимагати у всіх суб?єктів господарювання, де встановлені касові апарати, приймати до оплати електронні засоби платежу. У разі відмови у проведенні розрахунку споживачі можуть звертатися до Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів», - підкреслили у відомстві.

Також Держпідприємництво нагадало, що відповідно до статті 16313 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за недотримання встановлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів органи доходів і зборів мають право застосувати до підприємців штраф у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн). При повторному порушенні протягом року штраф збільшується і становитиме від 500 до 1000 мінімумів (8500-17000 грн).

Херсонцы в твиттере