Благодійні внески у вишах можуть заборонити вже у вересні

Голова Комітету Верховної ради України з питань свободи слова та інформації Микола Томенко сподівається, що парламент підтримає його законопроект про заборону благодійних внесків у вишах.

«Нарешті уряд усвідомив, що існує ганебна практика стягування зі студентів або їхніх батьків грошей, окрім плати за контракт, за поселення до гуртожитку чи якісь інші послуги», - цитує Томенка Інтерфакс-Україна.

Водночас депутат зазначив, що заяви прем'єр-міністра Миколи Азарова, який розпорядився припинити такі побори, недостатньо. «Таких розпоряджень було багато після того, як депутати звертали увагу на такі факти», – наголосив він.

Томенко нагадав, що він зареєстрував у парламенті законопроект про внесення змін до закону "Про вищу освіту в Україні", який прямо забороняє стягувати зі студентів та абітурієнтів обов'язкові благодійні внески.

«Вихід із ситуації, що склалася, не в тому, щоб давати розпорядження, а в тому, щоб на законодавчому рівні припинити побори зі студентів», - сказав депутат.

«Я сподіваюся, що вже у вересні парламентська більшість підтримає цей законопроект, і так звані благодійні внески буде заборонено», - наголосив Томенко.

Додамо, що 8 серпня у вищих навчальних закладах України оголосити третій список вступників, рекомендованих до зарахування за кошти державного бюджету.

Представники Громадської ініціативи «Студентський захист» заявили, що у вишах практикується таке явище, як обов'язковий збір коштів під виглядом благодійних внесків з абітурієнтів і студентів, які рекомендовані до зарахування в магістратуру або при поселенні в гуртожитки.

Нагадаємо, що 24 жовтня 2012 року Микола Томенко зареєстрував у Верховній Раді України проект закону, який забороняє фінансування вишів за рахунок благодійних внесків людей, що навчаються в них.

Херсонские
Так херсонцы называют две автозаправочные станции на въезде в город со стороны Олешек. На фото один из "близнецов", второй, соответственно, находится напротив...
ab
rib
© 2015 ИА «Херсонцы». Все права защищены.
Информационное агентство "Херсонцы". Свидетельство о государственной регистрации: КВ № 272-135Р от 15.12.2011
Редакция сайта может не разделять мнение автора и не несет ответственности за авторские материалы.
При копировании материалов со страниц ИА «Херсонцы», для интернет-изданий – обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.
Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.
Гиперссылка (для интернет- изданий) – должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала.
Email: kherson.inform@ukr.net