Благодійні внески у вишах можуть заборонити вже у вересні

 Благодійні внески у вишах можуть заборонити вже у вересні

Голова Комітету Верховної ради України з питань свободи слова та інформації Микола Томенко сподівається, що парламент підтримає його законопроект про заборону благодійних внесків у вишах.

«Нарешті уряд усвідомив, що існує ганебна практика стягування зі студентів або їхніх батьків грошей, окрім плати за контракт, за поселення до гуртожитку чи якісь інші послуги», - цитує Томенка Інтерфакс-Україна.

Водночас депутат зазначив, що заяви прем'єр-міністра Миколи Азарова, який розпорядився припинити такі побори, недостатньо. «Таких розпоряджень було багато після того, як депутати звертали увагу на такі факти», – наголосив він.

Томенко нагадав, що він зареєстрував у парламенті законопроект про внесення змін до закону "Про вищу освіту в Україні", який прямо забороняє стягувати зі студентів та абітурієнтів обов'язкові благодійні внески.

«Вихід із ситуації, що склалася, не в тому, щоб давати розпорядження, а в тому, щоб на законодавчому рівні припинити побори зі студентів», - сказав депутат.

«Я сподіваюся, що вже у вересні парламентська більшість підтримає цей законопроект, і так звані благодійні внески буде заборонено», - наголосив Томенко.

Додамо, що 8 серпня у вищих навчальних закладах України оголосити третій список вступників, рекомендованих до зарахування за кошти державного бюджету.

Представники Громадської ініціативи «Студентський захист» заявили, що у вишах практикується таке явище, як обов'язковий збір коштів під виглядом благодійних внесків з абітурієнтів і студентів, які рекомендовані до зарахування в магістратуру або при поселенні в гуртожитки.

Нагадаємо, що 24 жовтня 2012 року Микола Томенко зареєстрував у Верховній Раді України проект закону, який забороняє фінансування вишів за рахунок благодійних внесків людей, що навчаються в них.

Херсонцы в твиттере