Рада спростила процедуру вiдведення земельних дiлянок

Верховна Рада вдосконалила процедуру вiдведення земельних дiлянок. За закон про внесення змiн до Земельного кодексу України та деяких законодавчих актiв у сферi земельних вiдносин, що стосуються спрощення процедури вiдведення земельних дiлянок, у вiвторок проголосували 316 народних депутатiв.

Закон вводить правила, згiдно з якими узгодження документацiї для оформлення вiдведення земельних дiлянок i внесення вiдомостей про земельнi дiлянки до Державного земельного кадастру мають здiйснювати органи, якi функцiонують за мiсцем розташування таких дiлянок.

У законi передбачається, що узгодження проектiв вiдведення земельних дiлянок на мiсцевому рiвнi має здiйснюватися за мiсцем розташування земельних дiлянок. При цьому, як наголошується в пояснювальнiй записцi, закон не порушує прав вiдповiдних центральних органiв виконавчої влади на створення територiальних органiв, а лише вказує на те, що в разi створення цих органiв останнi мають здiйснювати певнi повноваження.

Закон також забороняє органам, у яких узгоджується документацiя, вимагати проведення будь-яких дослiджень, експертиз та iнших робiт.

Інтерфакс-Україна