Warning: getimagesize(http://khersonci.com.ua/images/NEWS/NEWS/06.2013/050613_01.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /var/www/khersonci/khersonci.com.ua/libraries/joomla/document/html/renderer/head.php on line 172
Сьогодні – Всесвітній день навколишнього середовища

Сьогодні – Всесвітній день навколишнього середовища

Сьогодні – Всесвітній день навколишнього середовища

Всесвітній день навколишнього середовища традиційно відзначається 5 червня.

Свято було засновано Генеральною асамблеєю ООН у 1972 році. Саме в цей день у Стокгольмі відкрилася Конференція ООН з проблем навколишнього середовища, у якій брали участь представники 113 країн світу. За її результатами було створено Програму ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП).

Приводом до проведення цієї всесвітньої акції стало звернення до генерального секретаря ООН, яке підписали 2200 діячів науки й культури з 23 держав. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища. "Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами", - так було поставлено питання в цьому зверненні.

Всесвітній день навколишнього середовища покликаний привернути увагу світової спільноти до проблем навколишнього середовища та сприяти розумінню того, що основною рушійною силою природоохоронних заходів є людський фактор.

У цей день проводяться різноманітні заходи - вуличні мітинги, "зелені" концерти, конкурси творів і плакатів у школах, висадка дерев та квітів, кампанії з утилізації відходів і прибирання території тощо.

Український День навколишнього середовища відзначається щороку в третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України "Про День довкілля" № 855/98.

Цього дня в Україні громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об'єктів, поширення екологічних знань.

Укрінформ

Херсонцы в твиттере