Омбудсмен підказала водіям, як уникнути спірних штрафів ДАІ

Омбудсмен Валерія Лутковська ініціювала перевірку роботи ДАІ та виявила низку системних фактів порушення прав водіїв з боку дорожньо-патрульної служби України , повідомляє прес-служба Асоціації українських моніторингів діяльності правоохоронних органів у дотриманні прав людини.

Омбудсмен зазначає, що інспектор ДАІ не має права штрафувати водія, якщо порушник при складанні протоколу в графі пояснень вказав, що хоче скористатися юридичною допомогою.

На думку уповноваженого Верховної Ради з прав людини, ці проблеми пов'язані з необізнаністю громадян щодо своїх процесуальних правах.

Як зазначили працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, інспектор ДАІ не має права штрафувати водія на місці зупинки автомобіля, якщо порушник при складанні протоколу в графі пояснень вказав, що хоче скористатися юридичною допомогою.

На думку правозахисників, співробітник ДАІ під час складання адмінпротоколу зобов'язаний повідомляти водієві про його право скористатися послугами адвоката. Однак на практиці в Державтоінспекції нехтують цією нормою законодавства.

Якщо ж порушник ПДР в протоколі вказав про правову допомогу адвоката, то співробітник ДАІ не має права на місці штрафувати водія в силу чинного національного законодавства (ст. 268 Кодексу про адміністративні правопорушення) і міжнародного права, відзначили в омбудсмена.

Також, згідно зі ст. 59 Конституції України «Кожен громадянин має право на правову допомогу і вибір захисника своїх прав. У випадках, передбачених законом, така допомога надається безоплатно». Тобто держава гарантувала можливість будь-якій особі вільно і без обмежень одержувати юридичну допомогу в обсязі і формах, як того вимагає Конституція, наголошується на сайті омбудсмена.

Крім того, таке право закріплено положеннями Європейської конвенції: «Кожен має право захищати себе особисто або за допомогою обраного ним захисника. Якщо ж громадянин не має достатніх коштів для оплати допомоги адвоката, то може отримати таку допомогу безоплатно, коли цього вимагають інтереси правосуддя».

Велика Епоха

Херсонские городские грибы
Иногда грибы можно встретить в Херсоне прямо посреди города. На вид они очень даже красивы, вот только кушать эти "городские грибы" категорически не рекомендуется...
ab
rib
© 2015 ИА «Херсонцы». Все права защищены.
Информационное агентство "Херсонцы". Свидетельство о государственной регистрации: КВ № 272-135Р от 15.12.2011
Редакция сайта может не разделять мнение автора и не несет ответственности за авторские материалы.
При копировании материалов со страниц ИА «Херсонцы», для интернет-изданий – обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.
Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.
Гиперссылка (для интернет- изданий) – должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала.
Email: kherson.inform@ukr.net