Чверть українців труяться неякісною водою

Чверть українців труяться неякісною водою

Кожен четвертий українець завдає шкоди своєму здоров'ю через споживання недоброякісної води.

Про це свідчать дані ООН, повідомляє «Радіо свобода».

Додаткові загрози створює виробництво, яке часто супроводжується викидами неперероблених стічних вод, що забруднюють довкілля, відзначає видання.

Голова парламентського комітету з екологічної безпеки Ірина Сех наголошує на критичному стані з використанням та охороною водних ресурсів у цілому.

За її словами, протягом останніх чотирьох скликань парламентарями не було внесено жодних змін до водного кодексу України, через що на берегах річок з численними порушеннями будують різноманітні котеджі чи відпочинкові комплекси.

Крім того, Ірина Сех підкрелює, що розподіл бюджетних коштів, виділених на Загальнодержавну цільову програму "Питна вода", від 2010 року здійснювали нерівномірно та непрозоро.

«У 2010 році кошти програми передбачалися лише для двох регіонів: АР Крим (11,2 мільйона гривень) та Луганської області (20,6 мільйона гривень). Але, за результатами аудиту Рахункової палати України, жоден із передбачених 49 проектів у АР Крим не був введений у експлуатацію», - констатує вона.

Сех додає, що під час ухвалення бюджету на 2013 рік коштів на програму «Питна вода» взагалі не передбачили.

Тим часом вчені прогнозують, що до 2025 року понад три мільярди жителів планети будуть страждати від нестачі води, дефіцит прісної води до цього часу збільшиться до двох трильйонів кубічних метрів на рік.

Нагадаємо що, Мінрегіон на 2013 рік на реалізацію держпрограми «Питна вода України» просив в уряду 600 мільйонів гривень.

Херсонцы в твиттере