Хотіли тата - отримали ката

Сергій ЯНОВСЬКИЙ (Новий день № 8 (5055) 21.02.2013)

Сімейний бузувір тримав у жаху ціле село,  а міліція йому хіба що штрафи виписувала

«Падишахи з виправної колони
На справжнісіньке пекло перетворив життя ні в чому не винних людей у селі Більшовик Голопристанського району приїжджий з Донецької області. Місцевій жительці, котра виховувала доньку без батька, захотілося повноцінної родини, і вона прийняла до себе Ігоря Г. (тут і далі імена дійових осіб змінено), котрий виявився п'ять разів судимим та ще й схильним до алкоголізму. Він жив на всьому готовому і в оточенні жіноцтва, яке в усьому йому догоджало. Тож Ігор незабаром почав почуватися таким собі «падишахом». Цивільну дружину зробив служкою і лупцював смертним боєм за першу-ліпшу дрібницю. Причому йшлося не про ляпаси та штовханину, а справжні тортури, з застосуванням підручних предметів — усього, що під руку потрапить. Жіночка сподівалася в особі Ігоря отримати люблячого чоловіка й тата для дочки, а отримала ката.

Почалося з того, що «голова родини» повалив свою «половину» на підлогу і бив ногами, потім схопив молоток і з усієї сили вперіщив по правій нозі. Якби удар прийшовся по коліну, то розтрощив би суглоб, а так нещасна жінка відбулася «всього лише» синцем на півстегна. За три місяці розправа повторилася — з тією лише різницею, що домашній кат узявся не за молоток, а за ніж для нарізання овочів, яким намагався... відтяти селянці вухо! Та звільнилася і втекла, але гострющий ніж залишив на її голові кривавий розріз.

Катував жінку на очах доньки й сусідів
Тортури стосовно жінки колишнім зеком (той відбув у місцях позбавлення волі загалом близько 15 років за хуліганство та грабежі) постійно відбувалися у присутності її доньки, а потім і сусідів, яких перелякана дівчина кликала на допомогу. Ось як описав жахливу картину один з таких рятівників: «Дочка сказала, що її маму хтось вбиває. Він одразу побіг за дівчиною, і в приміщенні літньої кухні побачив жінку, котра кричала й просила допомогти, а її тримали за волосся. Він здогадався, що це Г. Сусід крикнув, щоб той негайно відпустив потерпілу, яка вирвалася й побігла на двір. На голові та обличчі останньої була кров» (цитуємо за текстом судового вироку).

Прикметно, що родина селянки потребувала фізичного захисту і зверталася по нього до міліції. Але замість того, щоб ізолювати агресивного хама, до хати просто приходив дільничний інспектор і заклопотано шурхотів папірцями. Він складав адміністративний протокол, суд штрафував сімейного бузувіра, і все продовжувалося у тому ж дусі. А оштрафований скаженів і за виклик міліції знущався над екс-коханою ще жорстокіше. Зрештою, дійшло до того, що жінка з дочкою змушені були тікати з власної оселі і просити прихистку в одинокої сусідки. Та оскаженілий звір у людській подобі й там не залишив їх у спокої і влаштував справжню облогу будинку. Спершу кидав у вікна каміння і порозбивав їх, причому уламок цеглини вцілив у господарку. Та й це були тільки «квіточки»: бешкетник почав підпалювати папір і кидати в кімнату, від чого запалали фіранки.

Бешкетники палять хати, а міліція штрафи виписує
Поки власниця будинку та гості гасили пожежу, зловмисник уже виламав двері, забіг в середину й накинувся на трьох жінок з кулаками. Вгамовували його знову-таки не працівники міліції, а ті ж сусіди, котрі змушені були зв'язати остаточно знавіснілого від горілки та безкар¬ності чоловіка. Причому всі ці страшні події відбувалися у розпал минулого курортного сезону. В селі на березі Чорного моря було повно відпочивальників із дітьми, і правоохоронці теоретично мали б приділяти збереженню їхнього спокою особливу увагу. От вони й отримали всі туристичні «насолоди»: замість тихого шепоту хвиль — дикі крики підданої тортурам жінки, замість ароматів дикої рослинності в прибережних дюнах — дим від пожежі. А на заміну очікуваної релаксації — побутовий «бойовик».

Газета «Новий день» вже неодноразово зверталася до теми насильства у сім'ї, роблячи наголос на формальному ставленні влади та правоохоронних органів до проблеми. Призвідців домашніх бешкетів штрафують та ставлять на облік, і далі «реагують» на їхні витівки штрафами, аж доки ті остаточно не розперезуються і когось не вбивають або тяжко калічать. З року в рік на Херсонщині більше половини умисних убивств трапляється саме на побутовому грунті, але це нікого не обходить. Приміром, у 2011 році рідна міліція отримала від мешканців області 5945 заяв про факти сімейного насильства, а порушила за ними... 7 кримінальних справ. Минулорічної статистики ще не публікували, однак навряд чи вона дуже відрізнятиметься від попередньої.

Короткий перепочинок від жаху
Та повернемося до «донецького братка», котрий «поставив на вуха» село Більшовик. Суд Голопристанського району 12 лютого визнав Ігоря Г. винним у хуліганстві та завданні легких тілесних ушкоджень, призначивши покарання у вигляді 6 місяців арешту. У західноєвропейських країнах та США судді у подібних випадках додають до основного вироку ще й заборону наближатися до жінки, котра стала об'єктом кримінальних посягань. У нас такої норми в законі немає, тому тепер екс-співмешканка засудженого разом із донькою та сусідами рахують дні до звільнення бузувіра і гадають — якого коника він ще утне після чергового виходу на волю?