«Наїзд» на прокурора

Олег БАТУРІН. (Новий день № 6 (5053) 07.01.2013)

У досить екстравагантний спосіб керівники Каховської міської організації Партії регіонів розкритикували дії представників державної влади і розписалися у власному нехлюйстві.

«Працівники КП «Каховська керуюча компанія» на межі страйку! Робота цього комунального підприємства паралізована! З вини каховського міжрайонного прокурора коїться такий безлад! Що він там собі дозволяє?!» — ще в грудні був сам не свій від гніву голова фракції Партії регіонів у Каховській міськраді Павло Філіпнук. Як з'ясувалося, приводом для такого галасу стало розпочате прокуратурою досудове слідство по кримінальному провадженню за ст. 191 (привласнення, розтрата або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 366 ч. 2 (службове підроблення) за фактом розкрадання бюджетних коштів, виділених на реконструкцію покрівлі будинку по вул. Першотравневій, ЗО. Павло Філіпчук певен, що головна мета слідства — посадити на лаву підсудних його матір — директора КП «ККК», депутата міськради від ПРУ Олену Філіпчук. «У неї через це почалися проблеми зі здоров'ям, вона потрапила у лікарню, під крапельницю», — заявляв він.

Обуренню родини Філіпчуків не було меж. На сторінках місцевих газет, на деяких сайтах в інтернеті вони розгорнули справжню інформаційну війну проти прокурора Костянтина Петренка. Останнього Павло Філіпчук звинуватив у шантажі депутатів, «безбашенності», «особистій зацікавленості у розправі» та безлічі інших «злодіянь».
31 січня на підтримку обуреної сім'ї заговорила «важка артилерія». Перед початком чергової сесії міськради до великої зали місцевого виконкому були зігнані десятки людей, у більшості своїй міські агітатори Партії регіонів на останніх виборах до парламенту, а також журналісти з тих самих сайтів. Мета—вислухати майже півгодинний спіч голови міської організації ПР депутата облради Леоніда Волосковця. У своєму виступі критикував дії міжрайонного прокурора Костянтина Петренка.

— Коли проти депутата міськради порушується карна справа — це ж надзвичайна подія! Я не пам'ятаю, щоб було колись подібне! Це справжній замовний тиск на депутатів, який робиться для того, щоб зробити їх ручними! Це жорстоко і несправедливо! — гнівався пан Волосковець.

За його словами, прокурор вирішив розправитися з Філіпчуками за політичними мотивами. На його думку, саме тому з'явилася заява віджителя Федорівки Каховського району про скоєння правопорушення керівництвом КП «ККК», що й стала підставою для кримінального провадження. А ще нібито Костянтину Петренку не сподобалися питання, які порушують депутати після зустрічей з виборцями:

—Люди підчас прийомів скаржаться нам на всіх: на міського голову, виконком, правоохоронців. Ми змушені реагувати і наживаємо собі ворогів, — заявив Леонід Волосковець. — Багатьом не подобаються й інші питання, які порушують депутати від Партії регіонів. Шалене протистояння викликала наша ініціатива об'єднати комунальні підприємства в одне («ККК»). Виявилося, що змін ніхто не хоче.

Він також додав, звертаючись у бік присутнього в залі прокурора, що Павлу Філіпчуку останнім часом багато погрожували, шантажували, навіть обстрілювали його машину. Але обмовився, що й проти нього порушено кримінальну справу — щоправда, нібито не за політичними, а за якимись іншими мотивами. Леонід Волосковець згадав і про якесь звернення, нібито прийняте напередодні на зібранні місцевих регіоналів на адресу голови ОДА Миколи Костяка, прем'єр-міністра і Президента України з проханням «прислати в Каховку незалежну комісію, яка б перевірила і дала оцінку тому, що тут відбувається».

Присутні доволі байдуже вислухали цей виступ, і по його завершенні швиденько залишили залу, щоб дати можливість розпочати сесію міськради. А вже за лічені години на інтернет-сайтах з'явилася інформація, що ніби згадуване Волосковцем звернення прийнято всім депутатським корпусом, а сам його виступ пройшов під час сесії. Скоріше за все, такі дані оприлюднили самі представники місцевого осередку ПР. Але це — звичайнісінька брехня, оскільки про скандал навколо «ККК» і про претензії регіоналів на сесії навіть не згадувалося.

Сам Костянтин Петренко пояснює, що прокуратура діє виключно на підставі нового Кримінального процесуального кодексу і попросив почекати результатів слідства. А секретар міськради Олександр Гончаров нагадав депутатам, що за цим КПК правоохоронні органи зобов'язані протягом 24 годин з моменту надходження заяви про вчинене кримінальне правопорушення розпочати досудове розслідування. «Проти жодного нашого депутата ніхто кримінальних справ на сьогодні не порушував»,—спростував він інформацію Волосковця.

Утім, якщо Олені Філіпчук і доведеться постати передсудом, особливого подиву це ні в кого не викличе. Наша газета не раз повідомляла, з якими порушеннями відбувалося створення у 2011 році «ККК». Саме з подачі Філіпчука-молодшого депутатський корпус прийняв рішення і всупереч чинному законодавству і здоровому глузду передав майно двох діючих комунальних підприємств на баланс «ККК». Вони потягли за собою прокурорські протести і судові позови, частина з якихі досіустадіїрозгляду. Створене за ініціативи Філіпчуків комунальне підприємство одразу в народі охрестили «Каховською кримінальною компанією». Але навіть програші в судових інстанціях і всі застереження правоохоронців не остудили запалу амбітного лідера фракції регіоналів. Із завзятістю Павло Філіпчук почав влаштовувати істеричні «бенефіси» на сесіях міськради та інших зручних для цього заходах із залученням груп підтримки. Головною мішенню цих осіб стали саме правоохоронці, які «заважають» робити великі комунальні реформи. Водночас «крикуни» не хотіли помічати, що їхні методи реформування призводять до значних збитків громаді та погрожують повним розвалом всієї комунальної сфери міста.

Останні ж «викривальні» виступи місцевих регіональних лідерів дали додатковий привід для відвертих глузувань і щодо самої Партії регіонів. Хоча її лідери й без того постійно дають українцям приводи для насмішок: чимала кількість людей сприймає мало не всіх представників нині діючої влади виключно як карикатурних персонажів, котрі живуть у якомусь своєму вигаданому світі і не розуміють, до яких катастрофічних наслідків може призвести їх курс на пресловуте «покращення». Леонід Волосковець і Павло Філіпчук навіть не зрозуміли, що їх нищівна критика насправді спрямована не на міжрайонного прокурора, а на тих, хто ухвалював новий КПК та інші закони, на які й спираються в роботі Костянтин Петренко і його відомство. Тобто на Партію регіонів в особі його головних лідерів — Миколи Азарова і Віктора Януковича та мало не всіх державних інститутів, які часто- густо складаються теж із перевірених однопартійне. І мушу зізнатися: критика від каховських регіоналів виявилася найнещаднішою, яку я взагалі колись чув на адресу правлячої партії у державі.