У тісноті - та не в образі

Дарина Дишкант//Акценти №30 (333) 29.08.2013

Не секрет, що маленькі діточки й переважна більшість дорослих дуже люблять тварин. Хтось тримає «друзів наших менших» у себе вдома, але більшість, з різних причин, не може дозволити собі тваринку вдома і тоді вирушає милуватися ними у зоопарк.

На жаль, для відвідування повномасштабного зоопарку херсонцям доводиться вирушати за кілька десятків кілометрів в інше місто, адже в Херсоні не побачиш такого розмаїття тваринок, які є в інших містах.

Проте у нашому місті є власний зоосад, маленький, але він функціонує та приймає відвідувачів. Зоосад розташований на території міського пряжу «Гідропарк», а його найбільшою гордістю є три ведмеді: Діна, Маша і Жора.

Херсонське сімейство ведмедів живе у тісноті, та не в образі. Такий висновок зробила комісія Державної екологічної інспекції в Херсонській області, яка днями перевіряла умови утримання Діни, Маші і Жори.

На жаль, умови все ж не відповідають нормам, але й сказати, що там усе жахливо, не можна. Ведмедиків годують, у клітці прибирають, а спекотної пори дня їм навіть влаштовують душ, на радість і самим ведмедям, і дітлашні...

Головна проблема утримання клишоногих у тому, що розміри загородки для трьох ведмедів замалі.

Однак, в Україні відомі випадки, коли умови тримання ведмедів були набагато гіршими.

Як повідомляють працівники зоосаду, перевести кудись в інше місце херсонських ведмедів неможливо, правда, торік начебто виникла зацікавленість звірами з боку закарпатського центру реабілітації бурих ведмедів, який, до речі, є єдиним на всю Україну, де для тварин створені умови, максимально наближені до середовища їхнього проживання, але тут виникає інше питання: невже ми повинні втратити ведмедів?

Може місцевим меценатам та заможним людям скинутися на новий вольєр для Діни, Маші і Жори? Панове, ми звертаємося до тих, для кого залишити за вечір 3-4 тис. дол. за вечерю у не самому «крутому» та «смачному» ресторані Херсона в центрі міста не складає проблем: може ви один раз на тиждень повечеряєте вдома чи у піцерії, а зекономлені гроші віддасте на обладнання нового житла для звірів?

Повірте, панове, не все у цьому житті визначається цінами на «круті» тачки та їжу... Іноді ватро зробити щось таке, за що вам будуть вдячні люди, Подумайте, що саме завдяки вашій пожертві з'являться посмішки на очах сотень, якщо не тисяч дітей. Вони не будуть знати вашого імені, але будуть говорити саме вам слова подяки, адже ви подаруєте для них радість спілкування з природою.

Подумайте, якими вдячними вам будуть ведмеді, які, крім того, що сьогодні нагодовані, доглянуті та користуються найбільшою популярністю у відвідувачів невеликого зоопарку, будуть ще й жити у великому вольєрі...
Подумайте, панове!..