Земля просить води

Олег Батурін//Новий день №33(5080) 15.08.2013

Уже вкотре аграрії залишаються сам на сам зі своїми проблемами.

Спекотна погода і майже цілковита відсутність вологи у грунті знову зводять нанівець очікування сільгоспвиробників області на наступний врожай. «У метровому шарі грунту вологи практично немає, — констатує начальник управління агропромислового розвитку Бериславськоі райдержадміністрації Володимир Покрищенко. — Тому знову залишається остання надія на зрошення — у кого воно є. І на Бога, у кого його немає».

Через посуху аграрії Бериславщини у цьому році вже недобрали значну частину врожаю ранніх зернових. За словами Володимира Покрищенка, загалом тут загинуло 10129,2 га посівів. Підсумки збирання ранніх культур уже підбиті, середня врожайність зернових у районі становила 14,2 ц/га. «Маємо надію на сою і кукурудзу. І, звісно, на овочі, збирання яких триває», — додав він.

Проте не лише відсутність опадів і зрошення призводять до збитків. Трапляються і трагікомічні ситуації. «Нещодавно зі Швеції приїхали фермери обробляти поле у Зміївці. Не порадившись з місцевими спеціалістами, вони вирішили працювати за шведськими технологіями, навезли шикарної техніки. Але не врахували, що відмінність між півднем України і Швецією дуже значна, та й бур'яни у нас зовсім інші. Тому можна сказати, що свою землю ці шведи використали практично ніяк, і техніка цим «великим» землеробам не допомогла. Врожай вони отримали теж відповідний», — розповів голова Бериславськоі РДА Юрій Сидоренко.

Також він додав, що Зміївка залишає за собою статус картопляної столиці району. Щоправда, за його словами, через ділків-перекупників селяни не можуть отримати гідні гроші за вирощений врожай.

Про те, що не все гаразд в сільському господарстві, засвідчила і остання позачергова сесія Горностаївської райради 8 серпня. Питання, яке було винесено на обговорення депутатів так і звучало - «Про критичний стан аграрної галузі району і Херсонщини загалом». За результатами обговорення депутати райради вирішили направити звернення до Міністерства аграрної політики та продовольства України, голів Херсонської облдержадміністрації та облради щодо надання підтримки сільгосптоваровиробникам, які недобрали врожаю та зазнають значних збитків внаслідок несприятливих погодних умов уже другий рік поспіль.