Рекламі пива — ні! Даєш здорову молодь!

Олена Ратушна//Акценти №27(330) 07.08.2013

Час іде, людські цінності та вподобання змінюються, змінюється навіть мораль... але, в який бік заносить вітер змін людську цивілізацію, до чого веде сучасний спосіб життя та як він вплине на майбутнє покоління? На жаль, принаймні зараз, на ці питання ми не здатні відповісти

Кожне покоління має своїх кумирів, свої смаки, інтереси, свій ступінь обізнаності і компетентності у певних питаннях. Так само кожне наступне покоління має власні мрії. Наприклад, люди, які зростали на такій літературі, як «Тимур і його команда» Аркадія Гайдара, не з чуток знають, що таке взаємодопомога і підтримка та якою може бути важливою допомога у скрутний момент. «Тимурівці» не залишали людей напризволяще, хоч самі були ще дітьми, підлітками. А що, як провести паралель з підлітками XXI століття?

Прикро, але більшість сучасних дітей зараз навіть не здатна приготувати собі сніданок, а не те, щоб допомогти стареньким перекопати город, чи просто надати допомогу по господарству. Сучасні діти не надто пристосовані до життя, їм радше з друзями у дворі посидіти і навіть не за грою хоча б у доміно, а за бляшанкою пива. І що вдієш, якщо це дійсно так? Проте урядовців не надто лякає дитячий алкоголізм, куріння та інші проблеми: гроші за куплений товар ідуть у їхню казну, і їм, по суті, байдуже, хто купує - підліток чи 60-річний любитель застілля.

Утім, може ще й не все втрачено у цій справі, адже за неї начебто взялися окремі депутати. Нещодавно під стінами Верховної Ради України активісти провели акцію «Ядовиту рекламу пива - під заборону!», під час якої вимагали внесення змін до Закону України «Про рекламу» стосовно заборони реклами алкогольних напоїв і пива.

Один з народних депутатів висловив своє бачення дійсності, заявивши, що міліція відкрито ігнорує антиалкогольний закон і фактично перестала контролювати вживання алкогольних напоїв у громадських місцях.

Слід зазначити, що це дійсно так. Адже після проведення Євро-2012, правоохоронні органи фактично відмовилися виконувати свою роботу в цьому напрямку, чомусь «забувши», що згідно з Законом, забороняється вживання алкогольних і слабоалкогольних напоїв, а також пива (крім безалкогольного) у закладах охорони здоров'я, навчальних і освітньо-виховних установах, у громадському транспорті, на зупинках транспорту, у підземних переходах, у закладах культури, у закритих спортивних приміщеннях, в ліфтах і таксофонах, на дитячих та спортивних майданчиках та в інших державних закладах.
Зараз і для мешканців Херсона фактично немає перешкод щодо місця вживання алкоголю, адже дійсно, якщо й зустрінеться черговий наряд міліції на вулиці, то навряд чи правоохоронцям захочеться «возитися» з любителями «хильнути чарку», навіть якщо це - молодь. Однак це - досить дивно, тому що останнім часом все частіше проводяться акції, у яких громадськість закликає жити і вести активний спосіб життя, бореться за здорове майбутнє нації, тобто за саму ж молодь. Ось у чому парадокс, певна несумісність понять: завжди є ті, хто бореться, і ті, хто пливе за течією. Залишається відкритим питання, хто переможе у цьому нерівному двобої: алкоголь чи здорові новонароджені малюки?