"Таврійські передзвони" — наших талантів розмай

Микола Гурепко//Новий день №32(5079) 08.08.2013

Засновниками регіонального фестивалю-конкурсу української пісні «Таврійські передзвони» у Нововоронцовці в 2000 році стали районний осередок НРУ, МПП «Тавр&я» та відділ культури райдержадміністрації. З тих пір щороку у розпал літа на місцевому стадіоні «Колос» проходить яскраве свято за участі десятків юних талановитих виконавців українських народних та естрадних пісень. Відкриваючи велелюдне мистецьке дійство, до самодіяльних артистів, сотень жителів району та численних гостей з теплими вітаннями звернулися голова райдержадміністрації Василь Федорнак, голова ПАТ «Придніпровське», депутат облради орденоносець Микола Світличний, голова оргкомітету фестивалю Валерій Руденко й селищний голова Нововоронцовки Світлана Рохальчук.

— До нас на свято прибули аматори сцени з Ґенічеського, Чаплинського, Великоолександрівського, Високопільського, Цюрупинського і Бериславського районів та міста Херсона, а також з Широківського та Алостолівського районів сусідньої Дніпропетровщини, міст Запоріжжя та Миколаєва, — поділилася радістю завідуюча сектору відділу культури РДА, керівник популярного народного колективу української народної пісні РБК «Джерела» Людмила Ліновська. — У порівнянні з минулими роками помітно зросла виконався майстерність та розширилося дружнє коло обдарованої молоді. Володаркою головного призу «Таврійських передзвонів» — кольорового телевізора — стала Тетяна Романцова, солістка студії «Осокори» з села Осокорівки Нововоронцовського району. Перші місця в різних номінаціях посіли Вікторія Ягунова та Віталій Сусідка з Дніпропетровщини, Марина Онус з Бериславщини, дует «Аліна та Андрій» з Цюрупинська. Їх було нагороджено дипломами та іменними кубками. Серед талановитої юні Нововоронцовщини призові місця здобули Наталія Гаращук з Новоолександрівки, дві Альони: Біда з Дудчан та Рокитянська з Осокорівки.

На міжрегіональний пісенний фестиваль також завітав гурт представників африканського континенту «Апьфа-Альфа» з Харкова, який задушевно виконав українські народні пісні в латино-американському стилі. Майже всі учасники захоплюючого дійства, під акорди музики та спів африканців, танцювали й веселилися, навіть усі бажаючі могли сфотографуватися з ними на згадку, — поділилася враженнями з кореспондентом «НД» жителька Нововоронцовки Світлана Сидорук.

Доречним прологом фестилалю стала обласна виставка квітів «Квіткова симфонія». Викликав позитивні емоції і конкурс жіночих капелюшків. До слова, кожен аматор сцени та народні умільці отримали оригінальнии сувенір на згадку — мініатюрний золочений мікрофон на лакованій підставці з деревини. Обійшлося без жодних нарікань на об'єктивність авторитетного журі, очолюваного директором обласного Центру народної творчості заслуженим працівником культури України Світланою Аляб'євою. А віртуозність ведучих свята помічника режисера Херсонського академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша Катерини Слажнєвої та директора РБК Олексія Абзелімова порадувала всіх.

— Без людей зі щедрим на добро серцем неможливо було б організувати та провести веселкове свято народних талантів, — переконана Людмила Ліновська. — Серед майже 20 спонсорів найсуттєвіший вклад у загальну скарбничку внесли місцева філія «Приватбанку» (керівник Василь Титаренко), народний депутат України Микола Дмитрук, ПАТ «Придніпровське» (керівник Микола Світличний), СТ ТОВ «Агромир» (директор Андрій Тищенко), СТОВ «Явір» (директор Федір Яровий), нововоронцовський магазин «Наша ряба» (ПП Анна Коневицька) надав гран-прі — кольоровий телевізор; приватні підприємці Віталій Шруб і Сергій Сироїжко, ФГ «Валентина» (голова Валентина Петриченко), В'ячеслав Бєлов та інші. Щире спасибі цим та іншим шанованим людям за те, що в непростий час змогли простягнути культ-армійцям щедру руку допомоги.
Анітрохи не перебільшуючи, саме завдяки активній життєвій позиції та наполегливості Валерія Руденка фестиваль відбувся, подарувавши радість сотням дорослих та дітей.