Замість зупинки — «сауна»

Олег Батурін//Новий день №31(5078) 1.08.2013

Своїми безглуздими рішеннями депутати Каховської міськради продовжують завдавати значної шкоди власній громаді

«Оце так! Давали дозволи на будівництво автобусної зупинки з невеличким торговельним павільйоном, а підприємець спорудив двоповерхову «сауну» з офісами», — дивувалися деякі депутати міськради на своїй сесії 25 липня.

Історія справді фантастична: місцеві народні обранці, котрі не втомлюються кричати про справедливість, не захотіли відмовляти власниці самобуду (а саме на цьому наголошують каховські чиновники) у наданні згоди на розробку проекту землеустрою щодо відведення ділянки у власність площею 300 кв. м для обслуговування торговельного об'єкта. Тепер, за словами секретаря міськради Олександра Гончарова, власниця «сауни» має право звернутися до суду за необгрунтовану відмову депутатів у розгляді її заяви і спробувати довести, що у місцевій раді справді сидять звичайні бовдури.

— Коли була подана ця заява з усією документацією, з'ясувалося, що означена споруда наполовину збудована на землі територіальної громади, яка належним чином не відводилася. Навіть неозброєним оком видно, що там немає ніякого одноповерхового торговельного павільйона з автобусною зупинкою, як це мало бути насправді. Все там не відповідає оформленим документам і виданим дозволам. Тому зараз порушується питання про визнання цього об'єкта будівництва самовільним, який підлягає знесенню, — коментує начальник юридичного відділу виконкому міськради Оксана Іотова.

— Найцікавіше те, що цю споруду в Херсоні вже встигли ввести в експлуатацію. Нині готується позов до суду про визнання відповідних дозволів незаконними, — додав міський голова Каховки Олександр Карасевич.

Щоправда, як пояснило керівництво міста, днями змінився власник цієї дивовижної споруди. Ним став колишній чиновник виконкому Руслан Скороход, відповідна заява від нього уже надійшла до міськради. «Враховуючи всі ці факти, ми хотіли дати колишній власниці об'єкта обгрунтовану відмову на її звернення», — підсумував Олександр Гончаров. Однак чомусь депутати вирішили стати на захист її інтересів.

Небажання місцевих нардепів затверджувати інше рішення — про зміни у порядку визначення розміру платежів за користування місцями для розміщення рекламоносіїв — може коштувати громаді Каховки, за словами Оксани Іотової, 3О — 40 тис. грн. «Ми зобов'язані прийняти це рішення за вже далеко не першою вимогою Антимонопольного комітету України. Тепер АМКУ має всі підстави застосувати до міськради серйозні штрафні санкції», — зазначила вона.

— Не лякайте нас штрафами. Якщо оштрафують, знімемо ці кошти з того, хто відповідає за рекламоносії, — відмахнулися деякі депутати.

Та, як підказує досвід, домогтися «персональної відповідальності» не вийде. Принаймні за усі незаконні і оскаржені у суді рішення міськради та розпорядження місцевих чиновників, котрі мали місце в останні роки, платити довелося не порушникам, а самим каховчанам, зі сплачених ними податків.