Затяжний «сеанс» народного цілителя

Анатолій Жупина, Василь Піддубняк//Новий день №29(5076) 18.07.2013

Вже не один рік фермер із-під Білозерни тримає увесь район на вухах.

Знаменитий британський бізнесмен і політик Сесіль Роде, котрий помер понад 110 років тому, оголошений чаклунами і націоналістами африканської республіки Зімбабве винним у нинішньому важкому і затяжному бездощів'ї.

Ми — не Африка, але ніщо й африканське нам не чуже. І посуха — теж. А вона ж, клята, у наших степах жару дає! Аби не роздовбали зрошувальних систем, то пережили б цю біду без ексцесів. А так... Довговічні японські труби, якими дніпровська вода подавалася на поля, давно у криворізьких мартенах «перекипіли». А тут — безводдя. Природа, наче навмисне, відплачує людям за їхню дурість.

Ламали голови білозерські гречкосії-одноосібники над тим, чому над їхніми наділами не йдуть дощі, і таки доламали: «В усіх нещастях винувата агрофірма «Радгосп «Білозерський»! Першим цей здогад висловив «учений агроном, народний цілитель першої категорії і спеціаліст бронетанкової техніки» фермер Іван Михальчук.

За компетентними умовиводами Івана Прокоповича, які поки що не збігаються з висновками фахівців Українського НДІ цивільного захисту, обласного центру з гідрометеорології, Головного управління Держсанепідемслужби та інших поважних інституцій, відома агрофірма винна у тому, що за прикладом цивілізованої Європи (до Зімбабве ця технологія поки що не дійшла) почала розстрілювати з протиградових установок «Люсткугель метеорологічний» хмари граду, рятуючи від знищення сади.

Про «законні» претензії вченого агронома і народного цілителя першої категорії Івана Михальчука до агрофірми «Радгосп «Білозерський» не знає хіба що сам Президент.

Відбувши всі суди на території Херсонщини, фермер Михальчук подав скаргу до Одеського апеляційного адміністративного суду. На цей раз «спеціаліст бронетанкової техніки» просить «визнати протиправною бездіяльність (а що, є ще й законна бездіяльність? — Авт.) Дніпровської сільради в частині невжиття заходів з усунення порушення встановленого порядку здійснення діяльності, спрямованої на штучні зміни стану атмосфери та атмосферних явищ у господарських цілях...».

Іменем України рішенням названого суду всі претензії Михальчука І. П. до Дніпровської сільради залишені без задоволення. Не встигли судді повісити після робочого дня свої мантії, як Іван Прокопович вирішив підключити до процесу облдержадміністрацію. За дорученням заступника голови ОДА Михайла Мельника була створена робоча група, яка виїхала у селище Дніпровське і у стінах тамтешньої селищної ради ще раз віч-на-віч переконувала Івана Михальчука у необґрунтованості його претензій до земляків.

— У нас немає претензій до «Білозерського», — заявив за¬ступник начальника Головного управління Держсанепідемслужби в області Анатолій Слабчак. — Раніше? Були деякі зауваження, але нині вони усунені. Зокрема, агрофірма придбала нове обладнання для обробки садів і виноградників. І санітарно-захисна зона при посадці садів не порушена. Та й суди автор звернення програв...

Голова сільради Тамара Юрченко, котра брала участь у судовому засіданні в Одесі, теж нагадала Іванові Прокоповичу про те, що:

— На суді був присутній начальник Кримської воєнізованої служби, який надав контракт з Міністерством агропромислової політики строком до 2016 року. Виконавці робіт послуговуються Законом «Про гідрометеорологічну діяльність». Про це знає Іван Прокопович, але він не хоче їх визнавати.

«Приструнчений» фермером начальник обласного Центру з гідрометеорології Степан Мельничук висловив пропозицію:
—Тут, коли вже по-справедливому, то треба подавати в суд на самого скаржника, оскільки він тероризує колектив і не дає нормально працювати.

Схоже, що цього разу у керівництва агрофірми «Радгосп «Білозерський» терпець таки урвався і тепер уже власникові кількох дипломів і спортивних трофеїв фермерові Михальчуку І. П. доведеться відповідати перед судом за свій «протиградовий марафон».

Поки що Іван Прокопович, знай, своє твердить:

— Ви порушуєте мої права... Ви не хочете слухати... Ви не знаєте законів... Претензії до комісії: ця комісія компетентна чи некомпетентна? Я розглянув цю копію... І взагалі, чи має право ця комісія розглядати мої звернення чи ні? І взагалі: як юрист, я вимагаю цього! Я вже більше юрист, ніж деякі адвокати. Волею долі так сталося. А зараз я в цьому балагані брати участі не хочу! Доручення голови облдержадміністрації недійсне. Це неграмотно підготовлений документ, який не має ніяких правових наслідків. Цей документ абсолютно неграмотний!

Власне, на цьому робоча група щодо розгляду звернення гр-на Михальчука І. П. своє перше засідання завершила. Її учасники пішли «вивчати питання».

— Нічого від них ждати не потрібно більше, — заявив Іван Прокопович. — Все кончилось сьогодні! Питання — у нашому суспільстві. Ми маємо сьогодні не відповідь Одеського суду, а відповідь корупційної структури слідуючого етапу. Ми будемо мати ще одну корупційну структуру, але вже Вищого адміністративного суду.

Ось із таким настроєм покидав сільраду фермер Михальчук із двома сумками різних «протиградових» документів. Схоже, він так захопився боротьбою за той дощ без граду, що незабаром і своє фермерство закине. А шкода. Кажуть, із Івана Прокоповича міг би вийти славний хазяїн. Міг би...