На чиновників не сподіваються. Остання надія - Всевишній!

Олена Мельниченко//Вгору № 29(564) 18.07.2013

Захищаючи землю, люди звернулися до останньої інстанції - небесних сил.

Мешканці мікрорайону «Житломасив» у межах вулиць Пугачова, Гмирьова. Карла Маркса та проспекту Ушакова зробили Херсону до його 235-річчя подарунок.

У сквері, між багатоповерхівками, з'явився пам'ятник загиблим воїнам. На його відкриття жителі запросили священика, який після молитов окропив пам'ятний хрест святою водою, а заразом і всіх присутніх. Вшанування загиблих, ясна річ, - справа благородна. Тим паче, що за словами місцевих жителів, тут під час спорудження деяких будинків знайшли та перепоховали останки радянських солдатів. Проте, ця подія має дві сторони. Перша - вшанування пам'яті загиблих, а друга - остання спроба відстояти право на спокійне життя та прибудинкову територію...

Нас без нас одружили

Ще в 2010-му році, згідно з рішенням міської ради, земельну ділянку в цьому кварталі віддали в оренду ВАТ "Херсонський Облрембудтрест". Мешканці "Житломасиву" про наміри спорудження 12-поверхового будинку в їхньому сквері дізналися лише торік, коли забудовник "Альянс Херсонбуд" почав "готувати" територію, руйнуючи сміттєзбірник та дитячий майданчик. Рішення міської ради стосовно оренди прийняли без урахування думки і потреб мешканців мікрорайону, тобто жодних громадських слухань проведено не було.

Проте квартальна ініціативна група не збиралася спокійно спостерігати, як руйнують їхній сквер із деревами, дитячими гойдалками та лавочками у затінку, де полюбляють посидіти та погомоніти пенсіонери. До міської ради почали надсилати колективні звернення із проханням скасувати рішення здачі в оренду ділянки. Основний пункт листа-відповіді, який позбавив херсонців надії, пояснює, що згідно з законами, органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення та вносити зміни до них. Але, якщо звернутися до офіційного тлумачення Закону "Про місцеве самоврядування в Україні" конституційним судом, постає зовсім інша картина. "Міська рада має право скасовувати свої раніше прийняті рішення та вносити до них зміни, зокрема скасовувати дозволи на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення", - говориться в офіційному тлумаченні.

Ще, принаймні, рік без сну

Останньою надією на збереження прибудинкової території стало звернення до небесних сил. Місцеві жителі сподіваються, що будівництво не розпочнеться, адже тепер поряд із дитячим майданчиком стоїть освячений пам'ятний хрест. Зі слів члена ініціативної групи Інни Носенко, ідея встановити і освятити пам'ятник виникла у місцевого священика на зборах ініціативної групи. Але вже через тиждень священнослужитель відмовився від своєї ж пропозиції.

"Ми гадаємо, що його попросили не брати участь у цьому заході, - каже Інна Носенко, - але коли ми звернулися до нашого територіального настоятеля, він погодився".

Гучні земельні скандали у Херсоні трапляються доволі часто. Наша газета 4 липня писала про схожий випадок у центрі міста ("У детей украли качели, у взрослых - сон", №27). Так от, жителі з проспекту Ушакова та провулку Козацького, яким теж загрожує втрата частини прибудинкової території, також завітали на освячення пам'ятного хреста, мабуть, для запозичення досвіду. Проте, чи підніметься рука на хрест загиблим солдатам у забудовників, напевно сказати не можна. Зрозуміло лише одне: мешканці мікрорайону "Житломасив" спати спокійно не зможуть ще, принаймні, рік. Строк закінчення оренди - жовтень 2014-го року. Незважаючи на це, місцеві жителі мають грандіозні наміри. Невдовзі люди займуться висадкою дерев на орендованій "Херсонським Облрембудтрестом" території.У будь-якому разі газета "Вгору" слідкуватиме за розвитком подій.