Знести чи залишити?

Олена Кучерява//Новий день № 27(5074) 4.07.2013

Будівництво торговельно-розважального комплексу «Суворовський» у обласному центрі викликало безліч пересудів та протесних акцій. Минув час, і нині в будівлі немає ні торгівлі, ні розваг. Та ще й асфальт біля ТРЦ почав провалюватися.

Не чекаючи від чиновників постанов, робочих груп та обговорень, представники громадських організацій Херсона завітали до т. в. о. міського голови Зої Бережної. Прохання у громади було досить категоричним: негайно демонтувати ТРЦ, аби він не став загрозою для життя та здоров'я херсонців.

— Усі, хто давав дозвіл на будівництво ТРЦ «Суворовський», можуть робити вигляд, що ніякої загрози не існує, — заявила під час зустрічі голова громадської організації «Добро» Валентина Крицак. — Проте городяни бачать зовсім інше, коли проходять повз цю будівлю. Вистачило кількох дощів, щоб грунт біля ТРЦ почав просідати. Тому ми пропонуємо не чекати і не ризикувати даремно, а безболісно вирішити проблему, поки така можливість ще існує.

На зустрічі були присутні власник ТРЦ, забудовник та архітектор проекту. Вони запевнили, що ніякої загрози для життя людей немає.

— Будівля стоїть міцно і простоїть ще не один десяток років, — впевнена головний архітектор об'єкта Ірина Молчанова. — У нас є всі дозвільні документи, і результати перевірок свідчать, що порушень не зафіксовано. Фундамент будівлі — це плита у 90 см, і його можна побачити. Це підлога підземної парковки. Там немає жодної тріщинки, кожен херсонець може особисто у цьому переконатися. Провали, які виникли, — це результат просідання відмостки, їх ліквідація не займе багато часу.

Відповіді зацікавленої сторони громадськість не влаштували. Тому Зоя Бережна зазначила, що долю будівлі вирішуватимуть місцеві депутати:

— Громада нашого міста делегувала депутатам міськради свої голоси, всі вони відстоюють права херсонців. Тому їм вирішувати: буде стояти ТРЦ чи його знесуть. Я внесу до порядку денного найближчого засідання сесії таку пропозицію.

На цьому чиновники та представники громадських організацій і розійшлися. А тим часом біля ТРЦ «Суворовський» вже почали «латати» ями та ліквідовувати провали.