Вхід на пляж безкоштовний?

Олена Кучерява//Новий день № 27(5074) 4.07.2013

Для мешканців обласного центру міський пляж, який знаходиться на території спортивно-оздоровчого комплексу «Лілея», вже давно став притчею во язицех. Херсонці неодноразово зверталися до міськвиконкому з проханням навести порядок на об'єкті. Цього літа головним питанням, яке турбувало городян, стала плата за вхід на пляж. Платити за те, що ти зайшов поплавати у річці та позасмагати, лежачи на пісочку, чи ні? Раніше, на прохідній з усіх, крім пільговиків, брали по 5 грн — за послуги, які надаються на пляжі «Лілея». Серед них користування вбиральнею, душовою, кабінками для переодягання та інші. Проте нині адміністрація пляжу вирішила брати гроші і з ветеранів та пенсіонерів, дітей та інвалідів. Для цих категорій населення вхід коштує вполовину дешевше — 2,5 грн. У міськвиконкомі вирішили розібратися з ситуацією та виїхали на місце, прихопивши з собою журналістів.

— Ми отримали гарантійного листа, підписаного директором «Лілеї», про те, що вхід на пляж є безкоштовним для всіх, — розповів начальник управління земельних відносин, заступник директора департаменту містобудування та землекористування Херсонської міськради Рубен Степанян. — Але херсонці продовжують скаржитися до міськвиконкому, говорять, що гроші на вході до пляжу все одно вимагають. Ми хочемо дізнатися, наскільки виправданими є існуючі тарифи і чи узгоджені вони з існуючим законодавством.

Поки чиновники з міськвиконкому були біля входу, жінка, котра сиділа на пропускному пункті, грошей з відвідувачів й справді не брала. Але з журналістами спілкуватися не захотіла. Невдовзі до неочікуваних гостей вийшов і директор пляжу «Лілея».

— Доступ до води у нас безкоштовний, — стверджує директор СОК «Лілея» Володимир Козаков. — Наші відвідувачі сплачують на вході за послуги, якими вони так чи інакше будуть користуватися. До вартості входу включаємо і прибирання пляжу та водної акваторії. Ми працюємо так вже не перший рік.

Разом з тим, до переліку платних послуг, які надаються на пляжі, включені медична допомога та рятувальна служба. Чи мають платити відвідувачі «Лілеї» за те, що їх рятуватимуть у разі надзвичайної ситуації, враховуючи, що саме ці послуги надаються громадянам зазвичай безкоштовно? Цим питанням зацікавились і члени робочої групи з міськвиконкому. Тому вирішили звернутись до податкової інспекції за роз'ясненнями, чи можуть зазначені у переліку послуги пляжу бути платними та яким чином обчислюється їх вартість. На цьому візит до СОК «Лілея» був завершений. Міська влада чекатиме відповіді з податкової. А поки мешканцям міста все одно доведеться брати з собою гроші та платити за вхід.