Обласний центр не готовий до таких потужних злив

Євген Одащенко//Вгору №27(562) 4.07.2013

У вівторок міська влада закликала обслуговуючі організації терміново прибрати повалені гілки дерев, розчистити зливову каналізацію і дощеприймальники, зібрати сміття. Громадян запросили долучитися до прибирання після негоди. Своєю банальністю ці заклики нагадують транспаранти часів колективізації чи п'ятирічок, хоча ситуація з функціонуванням зливової каналізації дійсно критична. Вчора начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Мирон Буба повідомив, що роботи по звільненню міста від надлишків води ще ведуться і зарано казати про нормалізацію ситуації з підтопленням. Мирон Буба відзначив важке становище приватного сектору на острові, в районі Гідропарку.

Заступник управління транспортної, дорожньої інфраструктури та зв'язку В'ячеслав Нікітенков у середу в телефонній розмові розкрив деталі невирішеної проблеми:

- На 2013 рік був поданий бюджетний запит на виділення коштів для ремонту та догляду за зливовою каналізацією на 2 млн. 100 тис. гривень, а виділено 198 тис. Після червневих негод я подав службову записку на виділення з резервного фонду близько 2,5 млн. на подолання наслідків стихії. В результаті за минулий місяць організаціям-виконавцям виплатили 33 тис. гривень, з них 21 тис. - на електроенергію. Виплат немає взагалі, про яке очищення зливової каналізації може йтися?

- Але ж хоч щось робиться?

- Сьогодні завершуємо роботи по вул. Покришева та біля Одеської площі і переходимо в район Ушакова. Вчора почистили спуск у напрямку Камишан, а завтра почистимо на Миколаївському шосе з вул. Нестерова - і на цьому все. А в понеділок виконавців робіт відключать від електропостачання за борги.

Що ж, скоро допомога городян буде просто необхідною. Проте не можна за перечувати, що комунальники не працюють. У чому все-таки нестиковка? Є таке поняття - ефективне управління. Не журналістам вчити цьому владу міста, для цього є багато класних курсів. Але якісь зміни необхідні. Коли у приватній фірмі закликають працювати понаднормово і безкоштовно, це означає, що фірма йде на дно.