Діти - у загрозі

Олена Ратушна//Акценты №20 (323) 19.06.2013

Фрукти достигли у садах, а діти, які літньої пори залишилися без уважного догляду дорослих, готові ними ласувати прямо з кущів та дерев... Та наскільки це небезпечно?..

На Херсонщині достигли вишні та абрикоси. Ціни на ці продукти нормалізувалися і стали більш-менш доступними. Проте цей сезон значить не лише те, що починається масова консервація та наші улюблені щоденні компоти.

Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку цей період досить небезпечний. Справа у тому, що навчання у школах закінчилося, оздоровлення у шкільних таборах також, а батькам треба продовжувати працювати і ходити на роботу. Якщо немає можливості відправити своє чадо до бабусі з дідусем, то діти часто-густо залишаються вдома одні, без нагляду. А це вже небезпечно. Чому?

По-перше, дитяча допитливість та зацікавленість призводить до того, що діти потрапляють у ризиковані ситуаціі. Наприклад, за останній тиждень медичної допомоги потребувало 13 дітей, у 9-ти з них переломи рук чи ніг, синці, подряпини, у решти - переломи носа та синці. Частина цих дітей падали з фруктових дерев. І це траплялося не десь у селі, а просто посеред міста, у дворах, білї дев'ятиповерхівок. Дехто з дітей отримували травми через падінну на асфальті.

По-друге, діти ще не пристосовані до активного суспільногс життя, до того швидкого ритму, яким воно плине. Діти не відчувають небезпеки рівно на стільки, на скільм не відчувають малюки, холодно їм чи спекотно.

На цьому тижні, у Херсоні, одразу двох дітей ледь не збив вантажний автомобіль. Батькам слід уважніше пильнувати своїх малюків та розуміти що про своїх милих чад необхідно піклуватися і турбуватися: дітей необхідно виховувати, прищеплюючи їм правила поведінки, приділяти багато уваги. Тільки так ми зможемо захистити і вберегти їх від небезпеки, що трапляється на кожному кроці довгого життєвого шляху.