Скандальний пляж "Лілея"

Дарина Дишкант//Акценты №20 (323) 19.06.2013

На жаль, у місті, що розкинулося на березі великої річки Дніпро, існує досить мало упорядкованих територій, де люди змогли б відпочити, подихати річковим повітрям та поплавати

Зараз у місті функціонує чотири пляжі, на яких офіційно дозволено купатись та відпочивати, це: «Гідропарк», «Молодіжний пляж», спортивно-оздоровчий комплекс «Панські розваги» та водна станція і пляж ДП «Херсонський морський торгівельний порт».

До цього списку не входить скандально відомий пляж «Лілея», навколо якого знову, цього року, точиться багато галасу. Паспорт пляжу ще не видали, він знаходиться на узгодженні, а без його отримання жоден водний об'єкт не може починати свою роботу.

Паспорт пляжу повинен бути узгоджений у чотирьох службах: санітарній, аваріино-рятувальніи, а також в управлінні ДСНС в Херсонській області та обласній екоінспекції. Перші дві служби дали «добро», а от інші два відомства - поки що «Лілеї» відмовили.

Це й не дивно, адже керівництво комплексу навіть і не збирається усувати порушення: на території пляжу немає радіозв'язку, відсутній рятувальний катер, мегафон, гучномовці; страховка для рятувальників взагалі не оформлена, ще й земельна ділянка пляжу не узаконена.

До того ж пляж «Лілея», 21 травня, на засіданні виконавчого комітету Херсонської міськради, обіцяли передати на баланс комунального підприємства «Гарантія».

Також юристи мерії отримали вказівку звернутися до суду щодо приватних підприємців, які контролюють територію пляжу і перешкоджають виконанню рішення суду.

Нагадаємо, що у 2007 році рішенням Господарського суду Херсонської області до комунальної власності передано земельну ділянку громадського пляжу «Лілея», площею майже 3,5 га. До рішення суду територія ляжу перебувала у постійному користуванні ТОВ «Дніпровська торгово-промислова асоціація». В акті зазначалося, що територія пляжу (ділянка площею 3,4781) вилучена у ТОВ «Дніпровська торгово-промислова асоціація» для суспільних потреб.

6 червня 2008 р., на сесії міської ради Херсона було прийнято рішення про передачу території пляжу «Лілея» на баланс КП «Херсонкоммунсервіс».

Незважаючи на те, що на пляжі «Лілея» заборонено не тільки купатися, а й заходити туди, люди все ж таки там відпочивають, а керівництво пляжу навіть підняло ціни послуги.

На вході на пляж стоять статурні охоронці, які «збивають» з людей по 10 гривень з кожного, не дивлячись чи це пенсіонер, чи дитина. Зараз - це найдорожчий у всій області пляж, який навіть не має права функціонувати. Але за що ж там платити? На території пляжу ведуться ремонтні роботи, басейни не працюють, немає дитячого містечка, зникли затишні лавочки, бордюри зриті. Ніякого комфорту та ще й за таку ціну!

Але все ж таки керівництво пляжу обіцяє, що має намір знизити ціну до 5-ти гривень, а пенсіонери, діти до 7 років та інваліди І групи будуть проходити на пляж безкоштовно. Перспектива звичайно хороша, але малоймовірна.

Зверніть увагу, що без дозвільних документів хазяї території не мають права брати з людей гроші. Відпочивати і купатися на території пляжу «Лілея» заборонено. Це може бути небезпечно для вашого здоров'я. А тим же, хто вирішив ризикнути і провести тут вихідний, рекомендуємо запастися не тільки кремом для засмаги, сумою грошей, засобами захисту та медичної допомоги, а й заспокійливими засобами...