Українці не довіряють владі...

Людмила Волкова//Акценти №19(332) 12.06.2013

Довіра - це стан душі, що дає змогу людині бути відкритою, відвертою, прямо й чесно ділитися своїми думками, бажаннями, тривогами. Щоб завоювати довіру, потрібна не одна година і не один день, довіру завойовують роками, а от втратити її можна в один момент...

Розумні чиновники та політики, в першу чергу працюючи над своїм іміджем, завойовують довіру людей, а потім досить довгий час користуються авторитетом серед народу. Проте у державному апараті поступово почали з'являтися деякі люди, які, здається, взагалі не розуміють, куди вони потрапили і що їм потрібно робити. На жаль, кількість таких чиновників з кожним роком зростає, і саме через них українська влада поступово і планомірно втрачає довіру свого народу, який їх вибирає.

Кожного року фахові організації проводять соціологічні опитування, з яких дізнаються про рівень довіри українського народу до Президента, Кабміну, Верховної Ради.

Останні опитування показали, що сьогодні найбільшою довірою в українському суспільстві користуються три соціальні інституції: церква, засоби масової інформації і Збройні сили.

Про це свідчать дані загальнонаціонального опитування фонду «Демократичні ініціативи ім. І. Кучеріва» та центру імені Разумкова.

Згідно з результатами дослідження, церкві повністю довіряють - 31,7% опитаних, переважно довіряють - 38,4%, переважно не довіряють - 10,6%, зовсім не довіряють - 9,3%.

ЗМІ повністю довіряють -10,3%, переважно довіряють - 48%, переважно не довіряють - 21,2%, зовсім недовіряють - 12,6%.

Повну довіру Збройним силам висловили - 8,2% опитаних, переважно армії довіряють - 40,4%, переважно не довіряють - 18,9% і зовсім не довіряють - 18,3% респондентів.

При цьому Верховна Рада, Президент, суди, політичні партії, уряд, міліція, прокуратура та місцева влада (кожна гілка окремо) мають негативний баланс довіри-недовіри.

Зокрема, главі держави цілком довіряють - 6,5% опитаних, переважно довіряють- 19,3%, переважно не довіряють - 23,9% і зовсім не довіряють - 45% українців.

Верховній Раді повністю довіряють лише - 1,6% українців, переважно довіряють- 14,7%, переважно не довіряють - 31,7% і зовсім не довіряють - 45,1% опитаних.

Уряду висловили повну довіру - 3% українців, переважну довіру висловили - 19,3%, переважно не довіряють - 26,9%, зовсім не довіряють - 44,1% респондентів.

Дослідження також показало, що до українських ЗМІ існує більше довіри, ніж до російських: довіряють українським ЗМІ повністю і переважно - 58% опитаних, не довіряють і повністю не довіряють - 34%, а російським довіряють 33% і не довіряють - 46% українців. Відповідаючи на питання про існування в Україні свободи слова, 10,2% -сказали, що вона існує у повній мірі, 45,9% - в основному існує, 29% - в основному не існує, і 7,3% - опитаних вказали, що свободи слова в Україні немає.

У ході дослідження було опитано 2010 респондентів старших 18 років у всіх областях України. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%, з імовірністю 0,95%.

Тож, нашим чиновникам та політикам слід замислитися: а чи дійсно вони займають своє місце у керуючому апараті, якщо люди незадоволені їхньою працею і не вірять жодному їхньому слову.

Можливо, прийшов час поступитися своїм місцем тим, хто дійсно виправдає сподівання пересічних громадян і не тільки підніме рівень довіри до влади, але й рівень життя кожного «маленького» українця?
Можливо, прийшов час поступитися своїм місцем тим, хто дійсно виправдає сподівання пересічних громадян і не тільки підніме рівень довіри до влади, але й рівень життя кожного «маленького» українця?