Чи буде відпочинок якісним?

Тетяна Бойко//Акценти №16(319) 22.05.2013

Пройшла зима з новорічними святами, весна проспівала всі свої веснянки і вже скоро до нас у гості завітає весела й грайлива пора року, яку ми так полюбляємо. На підході спекотне літо. Яскраве сонце буде сяяти кожного дня та дарувати свої теплі обійми людям. А отже, люди починають потихеньку вибирати місця для літньоі відпустки. Багато батьків, піклуючись про своїх дітей, відвозять їх на відпочинок до літніх таборів та санаторіїв, сподіваючись забрати звідти здорову дитину, яка набралась нових сил.

Але не поспішайте з вибором місця, уважно про все дізнайтесь та подумайте, чи у безпечне місце ідуть відпочивати ваші діти. Нещодавно спеціалісти Херсонської обласної інспекції з питань захисту прав користувачів перевірили дванадцять дитячих санаторіїв у місті Херсоні, Новій Каховці та Цюрупинському районі, після чого їх охопив жах. У дев'яти закладах, які фінансуються з обласного та місцевого бюджетів, відсутність калорійних страв та недовкладення у них потрібних продуктів харчування - стало нормою.

Як показала у своєму листі до прокуратури виконуюча обов'язки начальника Херсонської обласної інспекції Галина Танана, при перевірці Новокаховського дитячого ревмокардіологічного санаторія «Дружба» виявилось, що на їжу для дітей тут передбачається усього 14,12 гривень на день. На такі гроші делікатесів, звичайно, не купити, тому в меню і так ослаблених дітей - свіжі овочі та фрукти. А на другий сніданок вони взагалі отримують ячмінний кавовий напій на воді та шматочок хліба. А в дитячому пульмонологічному санаторії «Днепр» у нашому місті, малюкам приходиться ще веселіше, тут їх годують «аж» на 10,44 гривень на добу, при нормі 25,26 гривень. І фактичне недофінонсування цього комунального підприємства досягає тридцяти тисяч гривень на місяць.

У Новокаховському протитуберкульозному санаторії «Родничок» на момент перевірки пригощали дітей наче добре: на полудник їм приготували какао на молоці та їстівні булочки. Та коли інспектори зважили десять таких булочок, то виявилось, що їхня вага «не дотягує» до норми. Нагадаємо усім тим, у кого такі санаторії на утриманні, що дітям потрібний здоровий відпочинок. Раціональне харчування зумовлює нормальний обмін речовин, ріст та розвиток дитини, зберігаючи її здоров'я.

У комунальних санаторіях Херсонщини проблеми фактично з усім: комунікації потребують ремонту, меблі - заміни. Десь не вистачає навіть постільної білизни і покривал, не говорячи вже про таку розкіш, як сантехніка, або ж ті тумбочки біля ліжка, де діти мають зберігати свої власні речі. А було б ще гірше, якби санаторії не виручали благодійники: хто продуктів підкине, хто пластикові вікна подарує. Але ж такі подарунки ситуацію в цілому виправити не можуть. Отож, якщо розпорядники обласного та міських бюджетів, яким підпорядковуються санаторії, і надалі будуть економити на їх утриманні, то використовувати їх можна буде не для оздоровлення дітей, а хіба що для перевірки дитячої витривалості.