«До сортування сміття люди готові!»

Олег Батурін//Новий День №20(5067) 16.05.2013

Перереповнені баки для пластикових і скляних відходів — таким несподіваним став результат експерименту влади Нової Каховки щодо сортування сміття.

— Декілька разів ми приходили до цих баків і поверталися зі сміттям додому: вони були переповнені, по кілька днів їх ніхто не вивозив, — розповідає 33-річна новокаховчанка Світлана. — Я мешкаю в будинку по вул. Піонерській, 22, найближчі до мене контейнери для роздільного сміття знаходяться біля школи № 4, але я готова відносити побутові відходи саме туди. Більшість новокаховчан, як я помітила, теж до цього готові, тож не варто проводити експерименти, а треба ставити таких контейнерів якомога більше, і вчасно вивозити з них сміття. До речі, активно полювати на баки зі склом почали бомжі: вони витягають звідти пляшки і здають в приймальні пункти.

Як пояснив «Новому дню» перший заступник міського голови Нової Каховки Леонід Чурсинов, даний експеримент запроваджено з метою дізнатися: наскільки новокаховчани в принципі готові до розподілу побутових відходів, що давно є звичайною справою у країнах Європи. «З іншого боку, ми повинні були це зробити згідно з вимогами діючого законодавства, — пояснив він. — Запевняю, що у міру заповнення баків усе сміття з них вивозиться — звісно, не кожного дня, а тільки у разі потреби. Всі ці відходи здаються на переробку у Каховку — крім пластику. На жаль, зараз у нашому регіоні немає підприємств, які б приймали пластикові пляшки або поліетиленові пакети на переробку, тож це питання наразі відкрите. Якщо ж у Новій Каховці буде збудовано сміттєпереробний завод, про що чимало йде розмов, то потреби в сортуванні сміття населенням не буде. Технологія підприємства дозволить здійснювати це безпосередньо в його цеху».

Втім, чи з'явиться такий завод у місті, поки залишається під великим питанням. Та й самі новокаховчани все більше сумніваються в необхідності побудови такого потужного підприємства на території своєї громади. «Не папір і не скло, а саме пластик сьогодні є головною сміттєвою проблемою міста, - вважає новокаховчанка Світлана. — Чому б нашій міськраді або якомусь з комунальних підприємств не закупити невеличку установку для переробки пластику? Великий сміттєпереробний завод, який навряд чи буде цілком безпечний для екології міста, став би зовсім не потрібним!».