До Херсона їдуть театри

Олена Піменова (Вгору № 17 (552) 25.04.13)

З 24 травня по 2 червня Херсон уже в п'ятнадцяте перетвориться на театральну столицю.

Про сюрпризи, які чекають на гостей ювілейної "Мельпомени Таврії", розповів його президент Олександр Книга. Як і обіцяли, до нашого міста завітають театри з 15 країн світу. Вперше до нас привезуть свої роботи театри з Франції, Грузії та Португалії.

А тепер трохи про саму програму. Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім.М.Куліша цьогоріч покаже на фестивалі аж три вистави. Це "Енеїда", "Продавець дощу" та нова казка "Зачарований острів". Херсонський обласний академічний театр ляльок покаже "Чіполліно або історія одного карнавалу".

Обіцяє бути цікавим і спільний проект двох країн - України та Франції. А саме тим, що в ньму братимуть участь київські актори, а режисером буде француз. Називається цей проект "Обережно: крихке!" Як зможуть ужитися на одній сцені два різних темпераменти - побачимо вже 26 травня.

Ви любите щось незвичне та особливе? Тоді моновистава учасниці з Португалії саме для вас! За всю виставу головна героїня не промовить жодного слова.

Дуже колоритним обіцяє бути й "Макбет". До Херсона його привезе Національний академічний драматичний театр ім.Я.Коласа. Гратимуть його о девятій вечора на природі. А якщо згадати, що це наймістичніше творіння Шекспіра, то видовище обіцяє бути захопливим.

У передостанній день фестивалю театральна компанія "Бенюк і Хостікоєв" покаже свій знаменитий "Задунаєць за порогом". І все це дійство проходитиме...на понтоні, який буде стояти на набережній Парку Слави. А в кінці вистави дует Бенюк-Хостікоєв мають попливти на човні. Але виявилось, що народний арист та депутат України Богдан Бенюк не вміє плавати. Тому організатори написали гарантійного листа, що із актором та народним обранцем нічого не станеться.

Буде вистава й на площі перед нашим драмтеатром. Львівський академічний духовний театр "Воскресіння" привезе на фестиваль "Вишневий сад". З ним вони вже об'їздили мало не всю Європу. Ось дійшла черга і до нас.

Але й крім вистав буде на що глянути. Це й урочисті відкриття та закриття фестивалю, і молодіжний концерт. Також тисяча курсантів нашої морської академії та стільки ж випускниць шкіл будуть танцювати вальс на площі. На якій саме - ще уточнюють.

Цього року фестиваль можна сміливо назвати фестивалем на мільйон. Приблизно стільки коштів витратили на його організацію. Але залишається серйозна проблема - у фестивалю й досі немає генерального спонсора.

План усього, що відбуватиметься на ювілейній "Мельпомені Таврії", вже є на сайті театру Куліша. Квитки вже у касах. До зустрічі на святі Мельпомени!