10 днів в обіймах мельпомени

Олександр Карпенко (Херсонський вісник № 15 (1181) 11.04.13)

Цього року поціновувані театрального мистецтва в рамках XV ювілейного Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» отримали змогу протягом 10 днів переглянути 32 вистави видатних театральних колективів із 16 країн світу та 21 міста.

Про це розповіли в понеділок, під час прес-конференції, генеральний директор театру Олександр Книга та голова оргкомітету фестивалю «Мельпомена Таврії» Олександр Мудрий.

Як розповів Олександр Книга, цьогорічний XV ювілейний фестиваль триватиме 10 днів, з 24 травня по 2 червня, упродовж яких херсонському глядачу та гостям міста представлять 32 вистави видатних театральних колективів із 16 країн світу: України, Росії (Республіка Мордовія, Республіка Башкортостан), Білорусії, Молдови, Придністров'я, Румунії, Португалії, Латвії, Литви, Угорщини, Грузії, Ізраїлю, Франції та Польщі та 21 міста.

Крім того, в рамках фестивалю відбудеться і вже традиційна режисерська конференція, до участі в якій цього року долучаться ще більше режисерів та драматургів із Грузії, Польщі та Білорусії. Вона запланована на 24 травня.

Не обійдеться цьогорічний фест і без сюрпризів.

Так, 25 травня на херсонців чекає вулична вистава (на площі перед театром) Львівського академічного духовного театру «Воскресіння» «Вишневий сад» А. Чехова, а 1 червня всі бажаючі отримають змогу переглянути виставу театральної компанії «Бенюк і Хостікоєв» «Задунаєць за порогом» С. Гулак-Артемовського, яку покажуть на схилах Дніпра, на набережній парку Слави, де сцену встановлять прямо на воді.

Деякі приємні зміни чекають і на традиційну карнавальну ходу. Цього року вона розпочнеться з грандіозного «Випускного балу». Близько 1000 пар випускників Морської академії та випускниць херсонських шкіл закружляють в шкільному вальсі прямо на площі Свободи.

Не залишаться осторонь і любителі відпочинку на природі. їх, на базі зеленого туризму «Чумацька криниця, чекає прем'єра від гостей з Білорусії, Національного академічного драматичного театру імені Я. Коласа. Це буде «Макбет» У. Шекспіра.

Чекає Херсон і багатьох відомих гостей, серед яких і Сергій Гармаш, і брати Пономаренки та учасниця всеукраїнського проекту «Україна має талант» Ксенія Сіманова, і низка всесвітньо відомих режисерів та драматургів.

І, звичайно ж, вистави, вистави і ще раз вистави. На будь-який смак...

А саме головне, як запевнив Олександр Книга: не дивлячись на те, що й досі відсутній генеральний спонсор та є деякі проблеми з розміщенням гостей із-за нехватки готелів, «Фестиваль відбудеться за будь-якої погоди», адже квитки в касах театру вже продаються.

Детальніше про план проведення фестивалю можна дізнатися на офіційному сайті фестивалю http://melpomena.org/.