Нацизм чи людяність?

Дарина ДИШКАНТ (Акцени № 10 (313) 10.04.13)

Цього року ми будемо відзначати 69-у річницю від дня закінчення Великої Вітчизняної війни. І вкотре вся країна згадає ті страшні роки, коли наші діди та прадіди відстоювали існування не тільки великої держави, а й безпеки всього людства та його належне майбутнє. Вони боролися проти фашизму.

Фашизм - переважно європейський політичний рух XX ст., особлива форма державного правління. Його соціальну базу складали верстви населення, що опинилися на «дні» суспільства й нездатні були до самостійного організованого руху, розорені дрібні власники, військові, які прагнули активних дій.

Фашизм, як політичний рух, мав низку рис, що визначали його специфіку.

Перша - це націоналізм, що переходив у шовінізм і расизм. Для фашистів інтереси нації були вищими від індивідуальних, групових, класових.

Для фашистів демократія була синонімом хаосу, альтернативою якому вони вважали порядок і дисципліну. Зближувало фашистів із традиційно правими возвеличення держави. Вони вбачали у ній зосередження національного духу, основу стабільності й порядку; виступали проти будь-якої модернізації, закликаючи до механічного повернення до джерел, коріння, національних святинь.

Основною рисою фашистів була схильність до насильства, яке вони стверджували, робили з нього культ. На насильстві вони прагнули побудувати новий світовий порядок.

Радянський народ переміг нацистів, але ця перемога коштувала світові 27-и млн загиблих людей. Як можна забути винищення світового народу шляхом групових розстрілів, спалення людей, масової страти, вбивства дітей і старих. Чи можна забути, що 3 млн 256 тис. громадян вивезені до Німеччини.

Знищувати українців гітлерівцям активно допомагали бандерівці і інші націоналісти. Для того, аби висловити своє ставлення до ідеї фашизму, яку деякі політичні організації сьогодні намагаються підняти, минулої суботи, комсомольці Херсонщини зібралися біля пам'ятника Леніну, на площі Свободи.

Як застерігали комсомольці, зараз в Україні все більше й більше стає помітним рух у тому напрямку, який свого часу проповідували фашисти. А одна з існуючих партій намагається в Україні сьогодні застосувати ті методи, які використовували фашистські молодчики у часи приходу Гітлера до влади...

Адольф Гітлер головною метою своєї політики бачив знищення | більшовизму, розгром, ; розчленування і окупацію Радянського Союзу. Головними своїми ворогами Гітлер називав комуністів і євреїв, яких фашисти нещадно знищували. Якщо проводити паралелі, то саме сьогодні представники певної політичної сили бачать своїми головними ворогами Росію і комуністів.

Більше того, деякі політикани виступають за побудову України як держави української нації, яка розуміється в суто етнічному сенсі.

А представники партії «Свобода» сьогодні вимагають відновлення у паспортах графи «національність» і дотримання процентних норм представництва етнічних груп в усіх галузях життєдіяльності: навчальних закладах, Збройних силах, органах влади, охороні здоров'я, культурі і освіті, а також у володінні підприємствами.

Виникає питання: що ж тоді робити некорінним українцям, які проживають на території держави?

Свободівці вважають, що всі державні заклади, утому числі всі школи, повинні функціонувати виключно українською мовою, меншинам же пропонується завести «недільні школи» з використанням рідної мови.

Частка української мови у ЗМІ повинна відповідати частці етнічних українців у населенні країни - не менше 78%.