Місцева влада почне думати?

Олена Піменова (Вгору № 14 (549)04.04.13)

У вівторок у облдержадміністрації відбулось чергове засідання Комітету з економічних реформ. На порядку денному були питання реформування та вирішення проблем усферіЖКГ.

Оскільки губернатор Микола Костяк був на такому ж засіданні, тільки під головуванням Президента, замість нього керував засіданням В'ячеслав Білий. У вступному слові він наголосив, що на Херсонщині е багато проблем з житлово-комунальним господарством. І з цим важко не погодитись. Не всі населені пункти області забезпечені водою. Майже половина водогонів - в аварійному стані. Питна вода не відповідає санітарним нормам. Не ведеться облік стічних вод. І тарифи за користування вологою по області не однакові. Через погану ізоляцію 25% тепла втрачається. Тому логічно, що люди не хочуть оплачувати неякісні послуги.

Не менша проблема зі сміттям. Особливо проблемний - херсонський полігон для відходів. Він дійсний до 2017 року. Але ще й досі не знайшли йому альтернативу.

І ці всі проблеми вигадала не я. їх офіційно озвучили на засіданні. Проте це була не тільки констатація проблем, пропонували й шляхи їх вирішення. Наприклад, запропонували, щоб питаннями водопостачання в області займалася одна компанія. І створити її на базі херсонського міськводоканалу. Також, щоб покращити якість води, хочуть взяти кредит на будівництво очисних споруд. Ідея єдиної контори стосувалась й підприємств, які взимку нас обігрівають.

Вислухавши всіх, Вячеслав Білий залишився невдоволеним. Він заявив, що потрібно не лише балакати, а й робити. Ідею єдиних підприємств він назвав утопією. А потім промовив: "Давайте починати думати. Ми ж влада". Нарешті чиновники це зрозуміли! Що потрібно не тільки гарно балакати, але й хоч щось робити. Бо це вже не перше засідання Комітету. А далі балачок справа не йде. Так і з ЖКГ. Яка труба повинна рвонути, щоб водопровід почали ремонтувати? Скільки людей повинні замерзнути в квартирах, щоб відремонтували ізоляцію? Ми починаємо рухатися тільки коли ситуація виходить з-під контролю. Ми не працюємо на профілактику, ми вже ліквідуємо наслідки. Спитайте будь-якого лікаря: краще вести здоровий спосіб життя, ніж потім лікуватися. Так коли влада почне працювати за таким принципом? Коли вона вже почне думати?