Мешканцям гуртожитків - соціальну справедливість

Дарина ДИШКАНТ (Акценти № 9 (312) 3.04.13)

Минулої п'ятниці, 29 березня, в обласному центрі відбулася чергова сесія Херсонської міської ради, перед початком якої під стінами виконкому, за ініціативи комуністів відбувся пікет, за участі мешканців деяких відомчих гуртожитків, які вимагали вирішити питання приватизації їхнього житла

Цього разу комуністи звернулися з вимогами до органів місцевої влади щодо покращення життя херсонців, а саме вчинити дії, що дозволять людям приватизувати їхні кімнати у гуртожитках, відповідно до чинного законодавства. Гуртожитки розташовані за адресами: вул. К. Маркса 102,104, та пров. Комбайновий, 12.

Нагадаємо, що ще у 2011 році було прийнято Закон «Про реалізацію прав мешканців гуртожитків», згідно з яким, приватизувати кімнату в гуртожитку може кожен, хто мешкає у такому будинку не менше 5-й років. От тільки на ділі не все так просто.

Протягом багатьох років, мешканці вказаних гуртожитків неодноразово зверталися до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з проханням вчинити дії, що дозволять у подальшому приватизацію: прийняти гуртожитки, у яких вони проживають, до комунальної власності міської громади, адже, згідно з Законом, тільки після цього мешканці гуртожитків зможуть приватизувати свої кімнати.

Боротьба між жителями гуртожитків і владою триває вже більше десяти років, чиновники ж і досі не вирішують актуальне для людей питання - прийняття будинків до комунальної власності. І цих людей можна зрозуміти, адже окрім невеличких кімнаток у гуртожитках, у них немає більше нічого, немає і перспектив отримати нове житло, тому представники Комуністичної партії України вирішили допомогти зневіреним мешканцям гуртожитків відстояти їхні права, а тому й вийшли під стіни міської ради з пікетом, під гаслами: «Приватизации - Да!» та «Власть, повернись к херсонцем лицом!».

Уперше за останні 3 місці сталося диво: мітингувальників почули, до них вийшла тимчасово виконуюча обов'язки міського Голови, Секретар міської ради Зоя Бережна, яка запевнила, що питання приватизації гуртожитків буде розглянуто на квітневій сесії міської ради, а наразі збираються документи, аби мати можливість прийняти гуртожитки до комунальної власності міста.

Утім, як довго будуть збирати документи, поки що незрозуміло. Чи виконає свої обіцянки Зоя Яківна, дізнаємося вже наступного місяця. Проте великої надії на те, що все вирішиться у квітні, самі мешканці гуртожитків не мають, адже історія ця триває більше десяти років. Усі ці роки сама пані Зоя Бережна була депутатом міської ради, тож добре повинна б знати, що відбувається насправді навколо херсонських гуртожитків, а обіцянки можуть бути пов'язані і з іншими питаннями в політичному житті Херсона.

Можливо, і з майбутніми виборами мера обласного центра, що напевно все ж таки скоро відбудуться, а Зоя Яківна (подейкують), збирається виставляти свою кандидатуру на посаду міського Голови, то саме це змусить її, бодай ці три місяці, робити добрі справи, чи ми продовжимо слідкувати за десятирічним серіалом «Приватизація «по-херсонськи»?.. Цікаво, чим все закінчиться...