Соціальний захист

Херсонський вісник № 12 (1178) 20.03.13

Нагадаємо, що з 2005 року в місті діє міська комплексна програма «Соціальний захист», заходи якої спрямовані на соціальний захист окремих категорій громадян. Основною метою Програми є підвищення рівня життя соціально незахищених категорій громадян шляхом їх соціальної підтримки. За минулий рік у рамках згаданої програми допомогу отримували близько 25 тисяч херсонців, виплачено допомоги на загальну суму понад 216 млн. грн.

Самотні непрацездатні громадяни, які потребують допомоги по догляду за ними, обслуговуються соціальними працівниками територіальних центрів соціального обслуговування. У минулому році на дому обслуговувалися 864 мешканців Херсона.

Одинокі, малозабезпечені громадяни міста, ветерани війни, вдови загиблих на фронті, сім'ї загиблих в Афганістані, інваліди по зору, діти-інваліди віком до 18 років, сім'ї, в яких виховуються діти-інвапіди, сім'ї, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, багатодітні сім'ї, в яких виховується 4 та більше дітей - усім цим категоріям надається пріоритетна підтримка за рахунок коштів міського бюджету.

Програма передбачає надання пільг та допомог з оплати житлово-комунальних послуг та послуг зв'язку; надання пільгових побутових послуг за програмою «Вдячність»; надання грошової допомоги в придбанні хлібобулочних виробів; надання безкоштовного гарячого харчування; організацію для ветеранів війни та праці проведення обідів до свят та пам'ятних дат та надання їм святкових продовольчих наборів; надання адресної грошової допомоги та надання подарунків до свят та пам'ятних дат окремим пільговим категоріям дітей.

У міському бюджеті на 2012 рік були передбачені кошти у сумі 1 млн. 415 тис. фн. на відшкодування витрат підприємств за надані житлово-комунальні послуги та понад 147 тис. грн. - за надані послуги зв'язку. Всього з початку року майже 2 тис. осіб отримали пільги з оплати житлово-комунальних послуг та послуг зв'язку на загальну суму понад 1 млн. 562 тис. грн.

Складовою частиною комплексної програми «Соціальний захист» є програма «Вдячність», згідно з якою окремі категорії громадян отримують пільгові побутові послуги, з оплатою 30% вартості послуг. Так, в рамках цієї програми можна провести ремонт взуття, одягу, холодильників, плеєрів для озвучування текстів для інвалідів по зору; можна отримати послуги з прання білизни перукарські послуги. У 2012 році пільговими побутовими послугами скористалися 715 мешканців Херсона на загальну суму 44,6 тис. фн.

Послугами програми «Муніципальний хліб» користуються понад 5,5 тис. громадян.

Для найбільш соціально незахищених категорій громадян діє профама безкоштовного гарячого харчування. Щоденно у трьох районах міста у робочі дні ці громадяни отримують безкоштовне гаряче харчування. На це з міського бюджету в 2012 році витрачено 141,4 тис. грн. Програмою скористалися 1508 чоловік.

У зимовий період надаються гарячі обіди бездомним громадянам. У 2012 році у двох пунктах обігріву протягом 4 тижнів щоденно більш 130 бездомних отримували гарячі обіди за рахунок коштів міського бюджету та спонсорських коштів. Із міського бюджету на це витрачено 16,2 тис. грн.

Ще 505,95 тис. фн. було надано на виплати за зверненнями громадян. Допомогу отримали 532 херсонця, з яких, за рішеннями міської ради, допомогу на загальну суму 240 тис. грн. надано 36 громадянам.

Робота з виконання програми триває постійно. Всі заходи виконуються в межах коштів, передбачених міським бюджетом на відповідний рік.