Чи приватизуватимуть гуртожитки в Херсоні?

Петро КОВАЛЬ (Акценти № 7 (310) 20.03.13)

До редакції надійшла копія листа, адресованого депутату Херсонської міської ради Аллі Бєліченко. До неї звернулися члени будинкового комітету - органу самоорганізації населення «Добробут та злагода» за дорученням мешканців гуртожитків за адресами: вул. К. Маркса, 102 та 104, пров. Комбайновий, 12.

Громадяни просять допомогти їм у вирішенні дуже важливої проблеми: приватизації згідно з чинним законодавством кімнат, у яких вони мешкають зараз на цілком законних підставах. У листі зокрема зазначено: «Протягом багатьох років мешканці вищевказаних гуртожитків неодноразово звертаються до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з законними вимогами прийняти до комунальної власності міста будинки-гуртожитки за вищевказаними адресами, адже згідно з законом, тільки після цього ми матимемо право на приватизацію своїх кімнат. Але Херсонська міська рада «попирає» наші права, грубо порушуючи Конституцію України та Закони України, навмисно затягуючи процес прийняття гуртожитків до комунальної власності з наданням права приватизації мешканцям, починаючи з 1999 р.».

Дійсно, згідно з відповідним Законом України, який прийняла Верховна Рада, мешканці гуртожитків дійсно мають першочергове право на приватизацію тих кімнат, де вони живуть. Та чомусь справа постійно затягується, а люди не впевнені у завтрашньому дні, адже більше десяти років влада не вирішує питання з приватизацією, накопичено стоси документів, переписки, листів та звернень, а віз, ще й нині там. Так, коли вже вичерпані всі засоби впливу, коли влада навіть не відповідає на їх запити, люди просять допомоги у депутата А.М. Бєліченко.

«Дійсно, під тиском громадськості, з залученням журналістів, Херсонська міська рада в кінці минулого року все ж таки надала згоду на прийняття до комунальної власності міської територіальної громади 9 гуртожитків, до яких відносяться і ті, від імені яких до мене звернулися члени комітету«Добробут та злагода». Тож питання вже повинно б було вирішитися, - коментує лист Алла Миколаївна, - Та практично таке ж рішення вже було, ще у 2009 році, тоді ми - депутати доручали забезпечити необхідні документи для прийняття зазначених будинків гуртожитків до комунальної власності міської територіальної громади. Минуло три роки, ми знов приймаємо рішення по одному й тому ж питанню. Так чи довго ми будемо ходити по колу? Мені здається, що Херсонська міська влада просто затягує процес приватизації, лобіюючи чиїсь інтереси. Невже |а три роки не можна було вирішити питання, що стосується сотеньГромадян?».

І Мешканці гуртожитків солідарні з думкою депутата Бєліченко, члена фракції Компартії України, першого секретаря міського комітету КПУ. «Ми впевнені, що Херсонська міська рада лобіює інтереси третіх сторін, - пишуть херсонці у своєму листі- звернені, - Так, наприклад дитячий садок за адресою вул. Карла Маркса, 104-А, було продано одній будівельній компанії, яка «накинула око» і на наші будівлі. Крім того є рішення XXV сесії міської ради V скликання від 18.02.2009, у п.1.1. йдеться: «Проект розподілу території кварталу в межах вул.К. Маркса - Залізничної - пр.Ушакова - пров.Комбайнового, за рахунок коштів юридичної особи - ТОВ «Нафта Юг», що має намір здійснити будівництво житлового будинку». Це, м'яко кажучи, викликає підозру стосовно «добрих» намірів Херсонської міської ради по відношенню до наших будинків.

Та й питання «про прийнята до комунальної власності та надання права приватизації своїх кімнат», за адресами: вул. К. Маркса, 102, вул. К. Маркса,104, пров. Комбайновий, 12 знову не внесено на розгляд чергової сесії міської ради, що відбудеться 26.02,2013 р, це породжує різні негативні слухи та домисли, які є не безпідставними».

Громадяни звернулися до депутата Бєліченко з проханням озвучити весь зміст їх звернення на черговій сесії міської ради, що вона і зробила. Проте відповіді від Секретаря міської ради, виконуючої обов'язки міського Голови Зої Бережної так досі і не отримала, Та від депутата складніше відмахнутися, ніж від простого громадянина, тому згідно з чинним законодавством відповідь повинна бути, і ми з вами вже скоро дізнаємося, що планує для мешканців гуртожитків міська влада.