Красиве життя тривало недовго

Володимир ДОРОФЄЄВ//Новий день №10 07.03.2013

Хабарництво та зловживання посадовим становищем в Україні на всіх рівнях влади настільки розповсюджені, що навіть столиця держави отримала сумно-жартівливе на-йменування «Хабаровськ-на-Дніпрі». Але найбільше обурює ситуація, коли видурюванням грошей у підприємців чи бюджету займаються захисники економічної безпеки держави або ж ті, кого призначили допомагати знедоленим. Однак серед злочинців і тих, і інших вистачає, ще й із великим надлишком.

Приміром, прийшов до офісу приватного підприємства на вулиці Суботи в Херсоні з позаплановою перевіркою аж цілий головний державний податковий інспектор міської податкової інспекції. Звично «накопавши» порушень (бо-зна, справжніх чи «взятих зі стелі»), поставив керівників фірми перед вибором: або сплачуєте 200 тисяч гривень штрафу до казни, або віддаєте мені десяту частину цієї суми готівкою, аби я одразу забув про всі ваші «гріхи». Та оскільки бізнесмени вважали, що з державою розрахувалися сповна, платити «десятину» не схотіли і повідомили про вимагача «куди треба».

УБОЗ спільно з прокуратурою області розробили операцію з його викриття і попросили заступника директора підприємства призначити йому зустріч для передачі грошей. Місцем рандеву 25-річний податківець обрав розкішний італійський ресторан у Придніпровському парку, де смачно пообідав і отримав 20 тисяч гривень. Далі дбайливо загорнув їх у власний шарф і сів у замовлене таксі «Мерседес», поклавши гроші поруч із собою на сидіння. Тут для нього красиве життя й за-кінчилося: оперативники задокументували факт отримання хабара, склали протокол і до-правили затриманого на допит до слідчого.

— Наразі молодий подат-ківець категорично відмовляється давати свідчення, посилаючись на відповідну норму Конституції України. Але він затриманий, і до суду буде скероване клопотання про санкцію на його арешт. Головного державного податкового інспектора також уже ознайомили з обвинувачувальним актом, і вже є адвокат, котрий відстоюватиме його інтереси під час суду та слідства, — коментує прес-секретар прокурора Херсонщини Федір Самойленко.

Протягом останнього року в нашій області це вже третій затриманий за підозрою у хабарництві посадовець фіскальної служби, причому два з них були саме співробіт-никами ДПІ обласного центру. І невблаганна статистика свідчить, що нечистих на руку чиновників серед їхніх колег ще вистачає. За повідомленням прес-служби Державної податкової служби краю, тільки у січні нинішнього року відділ внутрішньої безпеки ДПС виніс 12 співробітникам «офіційні застереження щодо недопущення протиправних дій» і ще до 10 ініціював вжиття дисциплінарних заходів за наслідками службових перевірок. Цікаво, чи був серед тих, хто отримав застереження, головний державний податковий інспектор?

Втім, якісь застереження стосовно надмірного «апетиту» до легких грошей не завадили б і чиновникам з інших служб. Нещодавно СБУ ви-крило директора та заступника директора одного з територіальних центрів соціального обслуговування населення Херсонщини, котрі протягом року самі собі безпідставно призначали премії та надбавки до посадових окладів, за дивним збігом отримавши коштом старих та інвалідів ту ж суму, що взяв у якості хабара затриманий податківець — 20 тисяч гривень. Отакі у нас трап-ляються «захоплюючі» збіги обставин.