Віце-мер Херсона побував у СІЗО

Віце-мер Херсона побував у СІЗО

27 лютого 2013 року Херсонський слідчий ізолятор управління Державної пенітенціарної служби України в Херсонській області відвідала спостережна комісія при міському виконавчому комітеті м. Херсона , повідомляє прес-служба управління ДПтСУ в Херсонській області.

У порядку денному такого візиту було заплановано проведення виїзного засідання по розгляду матеріалів щодо застосування до засуджених заохочувальних норм законодавства та перевірка умов тримання ув'язнених жінок та неповнолітніх, які тримаються під вартою у слідчому ізоляторі. Адже важливим механізмом перевірки дотримання прав людини у місцях позбавлення волі є громадський контроль за діяльністю установ виконання покарань та слідчого ізолятору. Згідно ч. 2 ст. 25 Кримінально-виконавчого кодексу, ця функція покладена на спостережні комісії, які діють згідно Положення, ухваленого Кабінетом Міністрів України.

Під час засідання членами комісії, головою якої є Черевко Сергій Миколайович, було розглянуто матеріали щодо застосування заохочувальних норм законодавства, змін умов тримання до засуджених, які відбувають покарання в Північній ВК (№90), Херсонській ВК (№61) та слідчому ізоляторі. Дане засіданні відбулось за участю прокурора обласної прокуратури Херсонської області Светенко Ігоря Ігоровича та заступника начальника управління Державної пенітенціарної служби України у Херсонській області Досенко Олени Андріївни.

При прийнятті рішення, щодо застосування до засуджених визначених законодавством пільг, члени комісії використовували метод виваженості та поступовості. Розглядаючи матеріали кожного засудженого окремо, брали до уваги тяжкість скоєного злочину, намагались визначити об'єктивні чинники, які штовхнули людину на злочин вивчали можливість працевлаштування та налагодження соціальних зв'язків, в які допоможуть адаптуватись у соціумі.

Також члени комісії відвідали режимну територію Херсонського слідчого ізолятора, де утримуються під вартою ув'язнені та засуджені, для вивчення умов тримання ув'язнених жінок, неповнолітніх, жінок, які мають при собі дітей до 3-х років, та перевірити дотримання прав людини у місцях позбавлення волі. Також, усі члени комісії мали можливість поспілкуватись з підслідними, та відповісти на всі поставлені запитання.

Голова спостережної комісії Сергій Черевко зауважив про позитивні зрушення щодо організації побутових умов для вказаної категорії засуджених. Після здійснення перевірки відбулось розширене засідання по визначенню пріоритетних напрямків у подальшій співпраці та вирішенні проблемних питань.