Податківці Херсонщини візьмуть на облік обладнання для виробництва алкоголю та тютюну

Податківці Херсонщини візьмуть на облік обладнання для виробництва алкоголю та тютюну

За ініціативою Міндоходів розроблений та зареєстрований у парламенті урядовий законопроект , яким пропонується запровадити державну реєстрацію обладнання, що використовується для виробництва підакцизних товарів – спирту, алкогольних напоїв, тютюну тощо.

Це, на думку фахівців міністерства, дозволить ефективно контролювати обіг таких товарів та не допустити появи на ринку «фальсифікату», а також унеможливить приховування інформації про справжні обсяги виробництва, повідомляє прес-служба ДПС у Херсонській області.

Дані про все наявне обладнання на українських підприємствах будуть внесені до відповідного Єдиного державного реєстру. Реєстрація засобів виробництва буде безкоштовною.

Водночас за використання незареєстрованих виробничих потужностей накладатимуться штрафи у розмірі 150 тис. грн.

Крім того, пропонується залишити право імпорту сигаретних фільтрів та сигаретного паперу тільки компаніям, що мають ліцензію на випуск тютюнових виробів. За ввезення цих товарів в обхід офіційних виробників також штрафуватимуть.

Запровадження таких заходів знизить ризики випуску необлікованої продукції офіційними виробниками підакцизних товарів та посилить ефективність контролю за продажем алкоголю та тютюну в Україні.