З міліції зроблять поліцію

З міліції зроблять поліцію

Міністерство внутрішніх справ розраховує на реорганізацію міліції в поліцію до 2015 року.

Про це на засіданні комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності сказав заступник міністра внутрішніх справ Сергій Черних.

"Реформування міністерства на першому етапі доцільно почати зі створення національної поліції України як центрального органу виконавчої влади, діяльність якого буде направлятися й координуватися Кабінетом Міністрів через міністра внутрішніх справ", - сказав заступник міністра.

З його слів, очікується, що практичний етап реформування органів внутрішніх справ планується реалізувати в період 2013-2015 років.

Черних зазначив, що для перетворення міліції в поліцію необхідно внести зміни в існуючий закон "Про міліцію" або прийняти інший закон "Про поліцію".

Заступник міністра зазначив, що національна поліція повинна забезпечити виконання основних правоохоронних функцій, які зараз виконують структурні підрозділи МВС: забезпечення громадської безпеки, боротьба зі злочинністю, захист прав і свобод громадян, розслідування злочинів, забезпечення безпеки дорожнього руху.

При цьому поліція повинна складатися з кримінальної поліції, поліції громадської безпеки, фінансової поліції, транспортної поліції й спеціальної поліції.

МВС очікує, що створення такого органу дозволить змінити систему оцінки діяльності міністерства, забезпечити ефективний механізм контролю за діяльністю поліції, звільнить поліцію від виконання не властивих їй функцій, скоротить кількість керівного складу, забезпечить повну переатестацію особового складу.

На другому етапі реформування планується створити Державне бюро розслідувань і реформувати Внутрішні війська.

Нагадаємо, у липні 2012 депутат Верховної Ради Геннадій Москаль заявив, що ініціатива депутатів від Партії регіонів Василя Грицака й Валерія Коновалюка щодо перейменування міліції в поліцію пов'язана з бажанням депутатів заробити на процесі зміни структури.

Депутати Грицак і Коновалюк зареєстрували в Раді 3 липня 2012 законопроект "Про поліцію", яким пропонується перейменувати міліцію в поліцію.

Законопроектом пропонувалося встановити принципи діяльності поліції, права й обов'язки, структуру, порядок проходження служби в поліції, гарантії правового й соціального забезпечення співробітників поліції, а також контроль над діяльністю поліції.

У пояснювальній записці автори зазначили, що необхідність прийняття цього законопроекту зумовлена тим, що закон "Про міліцію" застарів і не відповідає вимогам часу.