Фоторепортаж: у Херсоні відкрито меморіальний комплекс Воїнам-інтернаціоналістам

Фоторепортаж: у Херсоні відкрито меморіальний комплекс Воїнам-інтернаціоналістам

Сьогодні, 15 лютого, з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 24-ї річниці виводу радянських військ із Афганістану у Парку Слави, було урочисто відкрито меморіальний комплекс Воїнам-інтернаціоналістам.

Після відкриття меморіального комплексу відбувся мітинг-реквієм, на якому були присутні обласні високопосадовці, воїни-інтернаціоналісти, почесні гості та мешканці міста.

Перед зібравшимися виступили голова Херсонської обласної державної адміністрації Микола Костяк, голова обласної ради Віктор Пелих, народний депутат України Володимир Сальдо, т.в.о. херсонського міського голови Зоя Бережна. Крім того, зі словами глибокої скорботи до учасників мітингу також звернулися консул Генерального консульства Російської Федерації в м. Одеса Андрій Аксьонов та генерал армії, член координаційної ради громадської безпеки України Олексій Кармацьких.

 

Звертаючись до ветеранів-інтернаціоналістів та учасників мітингу, Микола Костяк зазначив, що з усіх сучасних збройних конфліктів, війна у Афганістані стала найкривавішою, через неї пройшли 160 тис. наших співвітчизників, більше 8 тисяч з них отримали поранення та каліцтва, понад 3 тисячі загинули на чужині. Не стала виключенням і Херсонщина, поранень зазнали 139 мешканців області, 67 стали інвалідами, а 69 хлопців не повернулися до дому.

«Шановні воїни-інтернаціоналісти, ви, як ніхто інший знаєте ціну життя, дружби та єдності. Ви взірець братерства, мужності, патріотизму. Бажаю усім щастя, єдності, родинного затишку та мирного неба на головою», - сказав голова облдежадміністрацї.

Шану й вдячність було висловлено меценату, на кошти якого і встановлено меморіальний комплекс, учаснику бойових дій у Афганістані, кавалеру ордену Червоної зірки Володимиру Білому та автору проекту, архітектору В'ячеславу Громихіну.Афганська війна стала трагедією тисяч розстріляних молодих доль, повернулась сльозами їх матерів. Одна з матерів, які не дочекались своїїх синів до дому, мати афганського воїна-інтернаціоналіста Антона Подоляка, Валентина Подоляк прочитала вірш відомої поетеси Юлії Друніной, який допомогав, та продовжує допомагати пережити їй страшну втрату

Что горше разлуки,
Что вечной разлуки страшнее?..
Но хочется мне
Потерявшим любимых шепнуть:
- Боритесь с тоскою,
Сражайтесь, как можете, с нею,
Друзьям улыбайтесь,
Хотя разрывается грудь.

Есть высшая гордость -
Войну никогда не покинуть,
Быть в списке бойцов,
Если даже сражен наповал...
Есть высшая гордость -
Навеки остаться такими,
Какими бы видеть
Вас тот, кого нету, желал.

Після виступів, пам'ятник був освячений протоієреєм Петром, після чого всі бажаючі змогли покласти до нього квіти.

Олена Олексина