На Херсонщині з’явилась найдорожча вистава

На Херсонщині з’явилась найдорожча вистава

У Херсонському обласному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша з'явилась найдорожча за останні 20 років масштабна вистава. «Енеїда» обійшлася театру в понад 250 тисяч гривень, повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Як відомо, Іван Котляревський написав свою «Енеїду» як пародію на класичну поему Вергілія. І режисер Сергій Павлюк у своїй сценічній версії посилює пародійні акценти Котляревського. Іронію автора він ніби підносить до квадрата. І на сцені виникає «гримуча суміш» класичного й сучасного... Виникає текстово-візуальний вибух подієвого ряду цієї самобутньої історії, яку режисер щедро насичує паралелями з сучасністю.

У цій версії «італіїзованої» України все гіпертрофовано, гранично нарочито. Режисер фонтанує метафорами, в яких легко відшукуються ментальний смисл і асоціації з реальністю.

Попри весь масштаб соціальних узагальнень, цей твір захоплює. Тут є яскраві емоції, пожива для розуму, акторські удачі, цілісність задуму режисера й художника. Образно окресливши проблеми суспільні та прагнучи виконати місію творця, з поліфонії негативних асоціацій режисер зумів вичленити фінальний, єдиний мотив надії. Він усе-таки дав своєму Енею можливість побудувати країну-мрію, мирну й ідилічну.

Автори вважають постановку знаковою, яка здатна розважати і водночас виховувати українців свідомими громадянами. «Поїздивши по світу й оцінивши рівень європейських театрів, ознайомившись із репертуаром закордонних театрів, які приїздять в Херсон на Міжнародний фестиваль «Мельпомена Таврії», я прийшов до висновку, що Україна сьогодні цікава світові, передусім своєю національною ідентичністю. У нас прекрасна культура, історія, чимало унікальних традицій – і театр мусить брати все це на озброєння. Тому в Херсоні цей рік, 2013-й, ми оголосили «роком українського театру»» розповів директор театру Олександр Книга.

Матеріал створено на основі вражень газет «День» та «Дзеркало тижня».