На Херсонщині неповнолітні засуджені відвідали центр зайнятості

Вибір професії – це ваше майбутнє. За такою темою проведено тематичний захід для підоблікових Цюрупинського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції Херсонської області, повідомляє прес-служба управління ДПтСУ в Херсонській області.

Багато з досліджень, зроблених щодо причин та умов злочинності взагалі та повторної зокрема, свідчать про те, що одними з найголовніших причин цього явища є трудова незайнятість, відсутність культурного дозвілля, соціальна занедбаність порушників. Діти, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції, як правило, зростають в сім'ях, де отримання професії не є головним, а самі вони не знають, як визначитися з нею, де її можна отримати та на яких умовах, не розуміють необхідності та важливості офіційного працевлаштування.

12.02.2013 р. для підоблікових Цюрупинського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції УДПтС України в Херсонській області був проведений тренінг «Вибір професії та працевлаштування».

В тренінгу взяли участь 7 неповнолітніх засуджених, які були запрошені до Цюрупинського районного центру зайнятості. В центрі дітей люб'язно привітала провідний спеціаліст Голадим Людмила Володимирівна, яка провела екскурсію по Цюрупинському районному центру зайнятості, ознайомила їх з функціями установи, можливостями профорієнтаційного терміналу, навчила користуватися комп'ютером «тач–скринь». Після екскурсії, підоблікові разом з тренером повернулись в приміщення інспекції, де вони пройшли профдіагностичне тестування «Квадрат інтересів»; анкетування з метою виявлення нахилів щодо обрання професії.

Загалом, під час тренінгу діти ознайомились зі змістом окремих професій та вимогами до них, зі шляхами одержання професії та умовами професійного навчання, зі станом і перспективами ринку праці, з основами трудового законодавства та законодавства про зайнятість, з послугами державної служби зайнятості.

Цікавим це було і для співробітників інспекції, які були присутні на тренінгу.

Сподіваємось, що зусилля тренера не будуть марними, а зацікавленість дітей в працевлаштуванні залишиться та переросте в рішучі дії щодо отримання спеціальності та роботи.