На Херсонщині зменшилась кількість засуджених хворих на туберкульоз

На Херсонщині зменшилась кількість засуджених хворих на туберкульоз

В міжобласних спеціалізованих туберкульозних лікарнях установ виконання покарань Херсонщини завдяки належній медичній допомозі зменшилась кількість засуджених хворих на туберкульоз.

Загалом, у Херсонській області захворюваність на туберкульоз перевищує середньоукраїнський показник. Сьогодні епідемія інфекції в області не подолана, проте ситуація вже є керованою. Але навіть в умовах епідемії недуги можна уникнути. На щастя, це так звана керована інфекція, з якою потрібно боротися.

Ведуть боротьбу з туберкульозом і у Міжобласній спеціалізованій туберкульозній лікарні Голопристанської виправної колонії (№7) та міжобласній спеціалізованій туберкульозній лікарні Херсонської ВК №61, повідомляє прес-служба управління ДПтСУ в Херсонській області.

Зокрема, у 2012 році проліковано від туберкульозу 830 засуджених (ХВК №61-299 осіб, ГВК №7 – 531 чоловік). У міжобласній багатопрофільній лікарні при Дар'ївській ВК № 10 отримали лікування 1391 засуджений.

Слід зазначити, що зменшилась кількість засуджених хворих на туберкульоз у двох міжобласних спеціалізованих туберкульозних лікарнях (ХВК №61, ГВК №7). Якщо, наприклад, у 2007 році у зазначених виправних колоніях відбували покарання 1362 особи, то на сьогоднішній день – 970 засуджених.

В цілому по області спостерігається зменшення кількості померлих по всім установам з 2007 року по 2012 рік – на 44%. У 2012 році летальність зменшилася на 23% в порівнянні з 2011 роком. За 2012 рік померло 70 осіб, за 2011-91 особа.

Довідка: Міжобласна спеціалізована туберкульозна лікарня Голопристанської виправної колонії УДПтСУ в Херсонській (№7) розрахована на 800 місць. В ній проходять лікування чоловіки на активну форму туберкульозу та потребують стаціонарного лікування.

Міжобласна спеціалізована туберкульозна лікарня Херсонської виправної колонії УДПтСУ в Херсонській області (№ 61) розраховано на 470 місць. В ній проходять лікування чоловіки на активну форму туберкульозу, які потребують стаціонарного лікування, а також чоловіки, які хворіють на активну форму туберкульозу та потребують фтизіохірургічного лікування.

Міжобласна багатопрофільна лікарня при Дар'ївській виправній колонії УДПтСУ в Херсонській області (№ 10) розрахована на 140 місць. З них 40 хірургічних місць (з них 20 – для хворих з щелепно-лицьовою патологією), 60 терапевтичних місць (з них 20 – для хворих з неврологічною патологією) та 40 місць інфекційного відділення, в якому лікуються хворі на ВІЛ/СНІД. В цілому в закладі проходять лікування чоловіки, які потребують лікування в умовах соматичної лікарні, у тому числі чоловіки та жінки, які потребують призначення та корегування антиретровірусної терапії, а також чоловіки та жінки з щелепно-лицьовою патологією.