Раби за власним бажанням

Раби за власним бажанням

Держава відмовляється забезпечувати вчителів зарплатою повною мірою.

Колектив Каховської загально­ос­вітньої школи № 3 виявився єдиним, хто відмовився оформляти відпустки за власний рахунок і звернувся на «гарячу» лінію Кабінету Міністрів України. Освітян обурила вимога місцевої влади щомісячно добровільно-примусово відпочивати по 2 дні. Більшість каховських педагогів, які задовольнили «прохання» свого керівництва, вже відчули на собі його наслідки, отримавши зарплату за січень у середньому на 300 гривень менше, ніж зазвичай.

— Складається враження, ніби освіта нашій державі геть не потрібна, — заявив директор ЗОШ № 3 Олександр Макаров. — Нас змушують писати заяви і попереджають, що повного фінансування все одно не буде.

«Погодимося на це за однієї лише умови: йдемо у «відпустку» абсолютно всім колективом, зачиняємо школу на замок і відпочиваємо вдома», — запевняє колектив ЗОШ № 3. У місті ситуація в освіті викликала велике обурення. Каховчани не розуміють: чому в той час, як влада постійно волає про необхідність легалізації робочих місць і збільшення зарплат, сама не виконує елементарні обов'язки перед своїми ж працівниками? Чому освітян перетворили на банальних рабів і змушують виконувати примхи керівництва? «Наслідки нашого протесту я відчув уже на собі: мене викликають у відділ освіти міськради і вимагають пояснень», — розповів Олександр Макаров.

За словами начальника фінансового управління міськради Катерини Гаврилюк, на міську освіту в цьому році державою виділено коштів лише на 85% від потреби, і щоб «вписатися» у ці ліміти, необхідно одне — економити. Як стверджує міський голова Каховки Олександр Карасевич, навіть якщо звільнити всіх працівників виконкому, заощаджених на цьому коштів освіті все одно не вистачить.

— Ми постійно порушуємо це питання перед вищими органами влади, — доповнив заступник міського голови Віталій Чернявський. — Попросили допомогти і нещодавно обраного від нашого округу народного депутата Михайла Опанащенка. Надали йому абсолютно всі розрахунки, усі дані. А він у відповідь надіслав лист із вимогою самостійно «усунути всі недоліки».

Очевидно, що далі обурення людей діями влади буде тільки наростати. Когось обов'язково зачепить те, що молодий народний обранець замість бодай якоїсь спроби допомогти попросту відправив усю громаду куди подалі і дав зрозуміти, щоб йому більше не докучали якимись там дрібницями на кшталт освітянських зарплат. Але насправді звинуватити у такій байдужості представників державної влади люди можуть тільки себе. Адже саме вони обрали на виборах подібних нардепів. Бачили очі, за кого голосували! Тепер час збирати каміння.


Олег Батурін//Новий день №6 від 7.02.2013