Херсонські засуджені відвідали центр зайнятості

Херсонські засуджені відвідали центр зайнятості

Підрозділи кримінально-виконавчої інспекції м. Херсона намагаються подолати проблеми трудової незайнятості засуджених

4 лютого 2013 року на базі Херсонського міського центру зайнятості в особі заступника начальника відділу організації профорієнтації і активної підтримки безробітних Нагаєвої Світлани Петрівни спільно з працівниками кримінально-виконавчої інспекції Комсомольського, Суворовського та Дніпровського районів м. Херсона проведено семінар, слухачами якого стали близько тридцяти молодих осіб, які перебувають на обліку в інспекції. Метою зазначеного профорієнтаційного заходу було ознайомлення з послугами, що пропонує та надає центр зайнятості.

Безперечно, центр зайнятості є орієнтиром у світі професій. Пріоритетним напрямом у роботі служби є сприяння працевлаштуванню молоді. Херсонський міський центр зайнятості виступає координатором мотивації до праці, надаючи свої приміщення для тренінгової та навчальної роботи з різними верствами населення.

В свою чергу, кримінально-виконавча інспекція виступає головною ланкою серед державних органів, що проводить із засудженими роботу, спрямовану на формування у них правослухняної поведінки, попередження вчинення нових злочинів, сприяння розвитку у засудженого дисципліни та усунення перешкод, які заважають його реабілітації у суспільстві. Зважаючи на те, що переважна більшість засуджених особи непрацюючі, кримінально-виконавча інспекція всебічно сприяє у вирішенні цієї проблеми.


Заступник начальника відділу організації профорієнтації і активної підтримки безробітних Нагаєва С.П., під час семінару зазначила, що центр зайнятості надає широкий спектр вибору професії та сприяє фаховому навчанню, проходженню різноманітних курсів.

Присутні на семінарі переглянули фільм «Професії у сфері будівництва». Значна увага була приділена оплачуваним громадським роботам, до яких також залучаються особи, зареєстровані як безробітні, з метою надання додаткової соціальної підтримки.

Херсонський міський центр зайнятості оснащений необхідною комп'ютерною технікою для шукачів роботи, де кожен має можливість ознайомитися з переліком підприємств, що зацікавлені у підборі кваліфікованих кадрів, та залишити своє резюме. Присутнім було запропоновано проходження безкоштовного профдіагностичного тестування, відвідування інформаційних та профконсультаційних семінарів, які проводяться із залученням психологів, тренерів громадських організацій, державних установ, співробітників управління пенсійного фонду України тощо. Адже тематичні семінари та психологічні тренінги дають змогу стимулювати в людині активність для успішного подолання проблеми безробіття.


Можу зазначити, що після завершення семінару серед засуджених виявилася значна кількість бажаючих звернутися за послугами та консультаціями до центру зайнятості. Сподіваюсь, що кожен з них зробив для себе належні висновки з приводу роботи. Оскільки правильний вибір професії – це правильно обраний життєвий шлях.

Такі зустрічі заплановано проводити кожного місяця з метою ознайомлення всіх бажаючих підоблікових кримінально-виконавчої інспекції з роботою центрів зайнятості та забезпечення роботою кожного.

Ірина Єременко
Інспектор Комсомольського районного підрозділу
КВІ УДПтСУ в Херсонській області