"Міські чиновники" ігнорують звернення громадян

"Міські чиновники" ігнорують звернення громадян

Закон України «Про звернення громадян» гарантує громадянам право на звернення до органів державної влади із заявою щодо реалізації своїх прав, а також на повний, всебічний та ґрунтовний розгляд звернення.

Як повідомляє прокуратура міста Херсона, виконавчі органи Херсонської міської ради допускають грубі порушення основних статей вказаного Закону.

Яскравим прикладом слугує звернення у липні 2012 року до органів місцевого самоврядування мешканки міста з питання приватизації власної квартири. Посадові особи виконавчого комітету фактично проігнорували запит та надали відповідь більш ніж через півроку після отримання, а також не забезпечили поновлення прав громадянки.

Прокуратурою міста Херсон проведено перевірку, якою встановлено, що директор департаменту житлово-комунального господарства у відповідь на вказане звернення поінформував начальника управління комунальної власності, що вказана квартира не прийнята в комунальну власність та можливість її прийняття буде розглянута на черговому засіданні відповідної комісії. Проте встановлено, що будинок за вказаною адресою перебуває у власності територіальної громади міста Херсона.

Замість ґрунтовної відповіді на звернення жінці надано формальну відписку.

У вересні 2012 року на прийомі заступника міського голови громадянка подала повторну заяву щодо неприйняття на баланс міста квартири. Розгляд звернення міський чиновник доручив тим самим посадовцям, які не допомогли їй раніше: директору департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міської ради та заступнику начальника вказаного департаменту. Цього разу відповідь на вказане звернення взагалі не надано.

Таким чином посадові особи Херсонської міської ради самоусунулись від вирішення звернення мешканки міста.

Згідно законодавству керівники виконавчих органів міської ради несуть персональну відповідальність за стан організації роботи зі зверненнями громадян, мають забезпечити безумовне виконання законодавчо-нормативних документів та вжити дієвих заходів щодо усунення недоліків цієї ланки роботи.

Проте організація роботи зі зверненнями громадян у діяльності виконавчих органів Херсонської міської ради має суттєві недоліки.

Лише після втручання прокуратури міста громадянці за її зверненням надали роз'яснення та відповідні документи для можливості почати процес приватизації квартири.

Прокуратурою міста з метою усунення виявлених порушень в.о. голови Херсонської міської радивнесено подання.


Прес-служба обласної прокуратури