Серйозні неприємності «під ялинку»

Серйозні неприємності «під ялинку»

Напевно очікують на чиновників Департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міської ради за результатами ревізії фінансово-господарської діяльності цього «відомства» за рік, що минає...

Ще б пак – згідно довідки за результатами перевірки, яку в грудні 2013 року завершили спеціалісти Державної фінансової інспекції в Херсонській області, херсонські чиновники від ЖКГ «нагосподарювали» фінансових порушень на загальну суму 1713,6 тис. грн.

До редакції потрапив документ, згідно якого Державною фінансовою інспекцією в Херсонській області проведена ревізія фінансово-господарської діяльності в Департаменті житлово-комунального господарства Херсонської міської ради за період з 01.01.2012 по 01.10.2013 року.

Згідно даних головної книги та матеріалів річної інвентаризації, на балансі Департаменту житлово-комунального господарства парки, сквери, зелені зони, пляжі, кладовища та деякі пам'ятники станом на 01.01.2012, 01.01.2013, 01.10.2013 та на момент закінчення ревізії не обліковуються, тобто власник об'єктів благоустрою - Херсонська міська рада не визначила Департамент житлово-комунального господарства балансоутримувачем парків та скверів, зелених зон, пляжів, кладовищ та деяких пам'ятників.

Ревізією обґрунтованості потреби в бюджетних асигнуваннях на утримання об'єктів благоустрою встановлено, що у періоді з 01.01.2012 по 01.10.2013 Департаментом житлово-комунального господарства проведено розрахунки та оплату робіт по утриманню об'єктів благоустрою, які не обліковуються на балансі Департаменту ЖКГ та відповідних комунальних підприємств, підпорядкованих Департаменту:
- капітальний ремонт огорожі Покровського скверу;
- капітальний ремонт алеї парку Слави;
- санітарне оброблення та аналогічні послуги на території кладовищ, пляжів та парків і скверів міста Херсона.

Так, проведено оплату КП «Ритуальна служба міста Херсона» за санітарне оброблення та аналогічні послуги на території кладовищ на загальну суму 195,8 тис. грн. та ФОП Глєбко М.С. за санітарне оброблення та аналогічні послуги на території пляжів на загальну суму 196,5 тис. грн.

Також, за період з 01.01.2013 по 01.10.2013 років проведено оплату за санітарне оброблення та аналогічні послуги в парках та скверах міста Херсона на загальну суму 1176,0 тис.грн., а саме:
- МКП «Гарантія» санітарне оброблення в парку ім. Леніна 196,3 тис. грн. та санітарне оброблення в парку Ленінського комсомолу 274,4 тис. грн.;
- ФОП Садова С.В. санітарне оброблення в парку Слави 346,1 тис. грн. та санітарне оброблення у сквері Покровський 77,9 тис.грн.;
- ПП «Алькор» санітарне оброблення у сквері Шевченківський 115,2 тис. грн.;
- ПП «Південькомунсервіс» санітарне оброблення у сквері Потьомкінський 166,1 тис. грн.;

Відповідно до ст. 36 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 №2807-ІУ (далі - Закон 2807), за рахунок коштів місцевих бюджетів фінансується утримання об'єктів благоустрою комунальної форми власності, передані органами місцевого самоврядування на баланс підприємствам, установам, організаціям.

Відповідно до вимог ст. 15 Закону 2807, саме балансоутримувач забезпечує належне утримання та своєчасний ремонт об'єктів благоустрою власними силами або може на конкурсних засадах залучати для цього інші підприємства, установи, організації. Крім того, власник об'єкта благоустрою за поданням його балансоутримувача щорічно затверджує заходи з утримання та ремонту цього об'єкта на наступний рік та передбачає кошти на виконання цих заходів.

Враховуючи, що Департамент житлово-комунального господарства не є балансоутримувачем вказаних об'єктів благоустрою і вони не обліковуються на балансі відповідних комунальних підприємств, підпорядкованих Департаменту житлово-комунального господарства, допущено бюджетне правопорушення при плануванні та витрачанні коштів на поточний ремонт цих об'єктів за КФК 100203 "Благоустрій міст, сіл, селищ на загальну суму 1568,3 тис.грн.

В ході ревізії проведеними зустрічними звірками та контрольними обмірами з підрядними організаціями встановлено завищення обсягів та вартості виконаних будівельних робіт на загальну суму 121,1 тис. грн., в т.ч.:
- ТОВ «СПК-ЮГ» на суму 7,3 тис. грн.;
- ПП «СП «МАШ-БУД» на суму 2,1 тис. грн.;
- ПФ «ЮПО» на суму 18,5 тис. грн.;
- ТОВ «Інкловер» на суму 4,7 тис. грн.;
- МКП «Крокус» на суму 30,5 тис. грн.;
- Підприємство об'єднання громадян «Херсонпроммонтаж» Херсонської міської громадської організації інвалідів «Марія» на суму 17,8 тис.грн.;
- ПП «Будівельна фірма «Херсон-сервісбуд» на суму 3,3 тис.грн.;
- ПП «ОРІКС» на суму 3,1 тис.грн.;
- ПрАТ «Херсонліфт» на суму 19,4 тис.грн.;
- ПП «Фірма «Шуменський» на суму 0,9 тис.грн.;
- ПП «Листопад» на суму 2,8 тис.грн.;
- ПП «Будлюкссервіс» на суму 1,4 тис.грн.;
- ПП «Симос» на суму 9,3 тис.грн.

Встановлені завищення обсягів та вартості виконаних робіт на суму 121,1 тис.грн. та суму витрат на утримання служби Замовника 1,2 тис.грн. є порушенням п.6, 7 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-ХІУ та п.п.9 п.5 ст.22 Бюджетного кодексу України.

Зустрічними звірками на підприємствах, які виконували роботи по утриманню та обслуговуванню об'єктів благоустрою в м. Херсоні встановлено завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 23,0 тис.грн., в т.ч.:
- МКП «Гарантія» завищено вартість виконаних робіт по посадці квітів-однорічників в парку Ленінського комсомолу на суму 2,2 тис.грн.;
- ПП «Алькор» завищено вартість виконаних робіт по поливанню газонів, квітників у Дніпровському районі на суму 20,8 тис.грн.

За результатами ревізії направлено вимоги Департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міської ради щодо усунення порушень законодавства, виявлених ревізією.

До Управління державної казначейської служби України в м. Херсоні направлено розпорядження про застосування процедури зупинення операцій з бюджетними коштами Департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міської ради.

Про результати ревізії проінформовано правоохоронні органи - Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Херсонській області та Прокуратура міста Херсон.

До Херсонської міської ради направлена інформація про результати ревізії Департаменту житлово-комунального господарства та пропозиції щодо розгляду питання про відповідність займаним посадам працівників, якими допущено порушення.