А хто ж відповість за «руїну» в ЖКГ Херсона?

А хто ж відповість за «руїну» в ЖКГ Херсона?

Питання про ситуацію в житлово-комунальному господарстві нашого місті та резонансна заява директора Департаменту ЖКГ Ігоря Марченко викликали неабиякий шквал критики з боку депутатів Херсонської міської ради на минулій сесії...

Як відомо, конфлікт між Департаментом ЖКГ Херсонської міської ради і профільною депутатською комісією з питань ЖКГ точиться не перший рік. Неодноразово депутати міської ради, які входять до складу комісії наполягали на тому, що керівний склад Департаменту не відповідає займаним посадам з точку зору професійності, неодноразово наголошували на повному ігноруванні Департаментом пропозицій і зауважень профільної комісії, ставили під сумнів взагалі доцільність роботи комісії, якщо чиновники від мерії не прислухаються до своїх колег, про що свідчить виступ депутата, члена комісії з питань ЖКГ Сергія Шкоди на минулій сесії міськради, який висловив у своєму виступі точку зору всіх представників комісії.

«Резонансна» заява

Тому на сесії питання про перехід директора Департаменту ЖКГ Ігора Марченко з бюджетної комісії до комісії ЖКГ депутати профільної комісії сприйняли «у штики».

Спочатку запитання до Ігоря Марченка з'явилися у депутата міськради Володимира Пепеля, який вимагав пояснень - у зв'язку з чим Марченко написав заяву і як він буде поєднувати роботу керівника департаменту з роботою в профільній комісії, так як основними завданнями комісії депутатської є координація і контроль за виконанням завдань, що стоять перед Департаментом ЖКГ.

На що Ігор Марченко відповів, що має великий стаж роботи у цьому напрямку, вважає себе спеціалістом і у сфері ЖКГ, і в бюджетній сфері, має відповідну освіту і досвід. Але в даному випадку враховуючи свою професійну діяльність вважає за потрібним і необхідним працювати саме в комісії з питань житлово-комунального господарства і його присутність у комісії тільки налагодить співпрацю між департаментом і профільною комісією.

В свою чергу депутат міськради, член постійної комісії з питань ЖКГ Євген Назарян звернувся до виконуючої обов'язки міського голови Херсона Зої Бережної: «Я розумію що професіоналізм комісії ЖКГ не влаштовує виконавчі органи влади. Я також розумію для чого йдуть такі перестановки. До тих пір поки ви не наведете порядок як виконуюча обов'язки голови, нічого хорошого не буде. Ігноруються рішення комісії, наші рекомендації, всі зміни до програм. Ви знаєте, у нас вже як в анекдоті про лося: «я п'ю, а мені все погано і погано». Це про департамент. Розвалюється житловий фонд, капітальні ремонти не проводяться, про це все ми на сесії кричимо-кричимо, але нас не слухають... Тоді беріть на себе і відповідальність за розвал в ЖКГ міста!» – наполягав депутат.

Підтримав колегу і Сергій Шкода, який також є депутатом постійної комісії по ЖКХ, який звинуватив Зою Бережну в тому, що нею було проігноровано звернення комісії по ЖКГ, яке він зачитував від імені своїх колег на минулій сесії, проігноровано рішення тимчасової комісії під керівництвом депутата Алли Бєліченко з чітко поставленим завданням навести порядок у в ЖКГ міста: «Я вважаю що ви сьогодні переступили межу, та яка повинна існувати. Задумайтеся, Зоя Яківно!» - резюмував свій виступ С.Шкода.

На що Зоя Бережна відповіла, що тимчасова комісія ще не закінчила свою роботу. А депутат Алла Бєліченко взагалі звернулася до Ігора Марченко з проханням відізвати свою заяву про вступ до комісії з питань ЖКГ на термін поки працює тимчасова комісія, за її словами хоча б на місяць... Більш категоричним був депутат комісії по ЖКГ Володимир Пепель, який заявив - якщо буде проголосоване дане рішення про прийняття до комісії Ігоря Марченко, він перейде до бюджетної.

Ефект «доміно»

Але не зважаючи на таку «гарячу» дискусію з даного питання і вимогами не порушувати регламент і відмінити його, проект рішення все ж таки був винесений на голосування і підтриманий 39 депутатами міськради.

У зв'язку з цим депутат Володимир Пепель звернувся до Бережної і заявив, що він на наступну сесію напише заяву про свій перехід з комісії ЖКГ до... бюджетної. І звертаючись до Ігоря Марченко зауважив, що депутати постійної комісії мають право тільки рекомендувати і контролювати роботу органу виконавчої влади, а не виконувати роботу Департаменту, як того прагнуть чиновники. Він наголосив, що чиновники за свою роботу отримують заробітну плату. Але абсолютно не виконують свої обов'язки, зокрема ігнорують всі рішення комісії: «Після вашого керування в місті залишаться не руїни, а попіл. І не можливо буде нічого відновити», - відмітив депутат.

Заява Пепеля про перехід до іншої комісії, підштовхнула деяких депутатів міськради до рішучих дій. Так, зокрема депутат Володимир Миколаєнко теж вирішив перейти з комісії ЖКГ до мандатної, своє рішення він аргументував тим, що втомився спостерігати за постійними порушеннями з боку виконуючої міського голови регламенту роботи пленарних засідань сесії міськради. І підтримав свого колегу Євгена Назаряна, щодо персональної відповідальності «партії влади» за ту ситуацію, що склалася в сфері житлово-комунального господарства в місті Херсоні.

Своє ставлення до того що відбувається обурено висловив і депутат міськради Сергій Шкода: «Я сьогодні офіційно заявляю про свій вихід з комісії ЖКГ. Мало того, якщо мене не підтримує фракція, то я заявляю і про вихід з фракції Партії регіонів в міськраді». Він ще раз звернув увагу Зої Бережної, що тільки вона несе всю відповідальність у місті за сферу ЖКГ.

Після розгляду питання про перехід із освітньої комісії до комісії ЖКГ депутата Віктора Трамбовецького і затвердження його рішенням міськради, про свій вихід з комісії ЖКГ заявили депутати Євген Назарян і Марина Войтенко. А депутат міськради Ігор Пастух взагалі заявив, що у попередній каденції була створена група «Херсон без Сальдо», то сьогодні постійними порушеннями регламенту вже є всі передумови до створення іншої «іменної» депутатської групи...

Система відсутня!

Вже після закінчення сесії міськради, журналісти звернулися до виконуючої обов'язки міського голови Херсона Зої Бережної з проханням прокоментувати конфліктну ситуацію, яка склалася між депутатами постійної комісії з питань ЖКГ і керівниками виконавчого комітету, відповідальними за цей напрямок роботи.

«Я би не сказала, що сьогодні війна в комісії, - наголосила Зоя Яківна, - я ще раз наголошую, що воля кожного депутата бути в тій чи іншій комісії. Патріотизм кожного депутата повинен розпочинатися з себе - як я відвідую комісію, що я корисного роблю для свого округу, для людей. Не завжди ми можемо сказати, що я там відремонтував дах, під'їзд. Ми повинні знаходити порозуміння...

У нас ніколи, я вже не перше скликання депутат, але так щоб в комісіях не знаходили порозуміння, в нас такого ніколи не було. Я думаю, що все це залежить від кожного депутата, від їх толерантності, від їх бажання допомагати людям. А якщо виносять в сесійну залу те, що хтось кимось незадоволений, я вважаю, є власні вподобання - людина подобається або не подобається, але все це можна робити вдома», - вважає Зоя Бережна.

На думку Зої Яківни, проблеми у сфері в яких її звинувачують виникли не сьогодні і не вчора, і не рік тому: «Багато було керівників у цій галузі, і навіть ті, які сьогодні серед присутніх депутатів міської ради, які теж керували цією галуззю і лишили після себе доволі негарну систему роботи, яку сьогодні треба виправляти...»

На превеликий жаль, за її словами, сьогодні житловий фонд потребує реформування: «...а використовувати міський бюджет і говорити про те, що цих коштів повинно вистачати - цього ніколи не буде, поки люди не стануть патріотами власного міста Херсона. І будуть дивитися на це об'єктивно і реально», - відмітила виконуюча обов'язки міського голови.

«Безумовно галузь ЖКГ була, є і буде проблематичною, тому що люди десь відсотків 50 звикли до того, що отримавши власне житло, колись працюючи на підприємстві вони сьогодні не вносять певних своїх вкладів для того щоб відремонтувати це житло. Тому забезпечувати порядок і утримувати в належному стані своє житло зобов'язані мешканці. І доки ми разом до цього не прийдемо, доки нам не вдасться з міському бюджету відремонтувати і побачити житловий фонд таким яким ми хочемо його побачити», – впевнена Бережна.

Але головне, за її словами, херсонцям потрібно самим бути не байдужими і усвідомити те, що від кожного з них залежить порядок у місті Херсоні.

«І якщо у нас працівники житлово-комунального господарства, а я про це говорю на нарадах не можуть організувати команду херсонців, яка може допомагати прибирати ту чи іншу територію, наводити порядок, то вони повинні самі виходити на дні довкілля або чесно зізнатися в тому що у них не виходить певну роботу проводити і піти або зробити все щоб вся галузь, яка їм підпорядкована працювала системно. На превеликий жаль сьогодні ця система відсутня!», - підкреслила Зоя Яківна.

Оксана Богданова