На Херсонщині: два козаки – три гетьмани?

На Херсонщині: два козаки – три гетьмани?

Так вже не раз було в нашій історії – відсутність єдності думок і дій окремих представників громади призводила до трагічних наслідків для всього суспільства. Так зараз відбувається і в середовищі херсонських козаків...

Представники козацьких організацій Херсонщини, які вважають себе елітою української нації, так і не змогли узгодити єдину позицію щодо останніх суспільно-політичних подій в країні. Думки і позиції наших козаків знову розділилися, про що свідчать заяви від різних козацьких структур.

Так, представники Херсонський Кошу Українського козацтва ще 3 грудня 2013 року оприлюднили «заяву щодо подій в державі», в якій жорстко засудили «зухвале, цинічне, кроваве побиття мирних громадян та переслідування учасників майдану» і звинуватили у цьому нинішню владу, яка «втратила зв'язок з народом, діє проти інтересів народу, вдається до насилля та виправдовує кровопролиття мирних громадян». Херсонські козаки закликали до «мирних форм громадського спротиву і до законних форм вирішення політичної кризи...»

Потім, на сайті Херсонської облдержадміністрації, 13 грудня з'явилося «звернення» десятка «козацьких організацій Херсонщини», серед яких були підписи керівників козацьких структур - «Всеукраїнське Козацьке Військо», «Міжнародний Союз Козацтва» «Козацтво Нової України» та інших. У цьому зверненні висловлювалось стурбованість «загостренням суспільного конфлікту і зростанням напруги серед громадян», тому козаки «підтримали ініціативу Президента України щодо загальнонаціонального діалогу і закликали політичні сили і громадськість долучитися до нього».

І ось вже 18 грудня з'явилася «окреме» звернення отаманів Усть - Азовського окремого козацького полку з Генічеського району Херсонщини, в якому генічеські козаки критикують «окремі громадські організації, які виступають в засобах масової інформації та електронних виданнях з вимогами мобілізації населення» і підтримують «ініціативу Президента України та Уряду щодо спільного пошуку шляхів подолання політичної кризи...»

Фото з сайту Херсонського коша українського козацтва