Наші порти отримають інвестиції

Наші порти отримають інвестиції

Українські порти, в тому числі розташовані і на території Херсонської області, мають всі шанси отримати інвестиції.

Для цього Кабінет Міністрів приведе українське законодавство у відповідність до світових стандартів. Про це повідомив Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул.

«Для залучення інвестицій в портову галузь Уряд приводить вітчизняне законодавство у відповідність до світових стандартів. Зокрема, це стосується уніфікації вітчизняного законодавства з метою чіткого виконання обов'язків із утримання та модернізації гідротехнічних споруд, що мають стратегічне значення і залишаються у державній власності. Адже саме це є найважливішою складовою залучення в наші порти інвесторів, які хочуть бути впевнені, що в морських портах України буде забезпечено дотримання сучасних європейських і світових стандартів безпеки судноплавства та ефективної обробки суден і вантажів», — зазначив віце-прем'єр.

За експертними даними, наразі триває активна робота з приведення нормативних актів Міністерства інфраструктури та підпорядкованих підприємств у відповідність до Закону України «Про морські порти України». Приміром, зараз вносяться зміни до Положення про Регістр судноплавства.

Міністр інфраструктури України Володимир Козак в свою чергу повідомляє, що відповідно до Закону України «Про морські порти України» вже внесено зміни до Положення про Міністерство інфраструктури, якими введено основне поняття «гідротехнічні споруди воднотранспортного комплексу». Це об'єднує різні типи і найменування гідротехнічних споруд. Тепер необхідно внести відповідні зміни до Положення про Регістрі судноплавства України. Фактично, за словами Міністра, це буде єдиний стандарт у всіх документах.

За його словами, удосконалення нормативно-правової бази та приведення її у відповідність до чинного законодавства сприятиме підвищенню рівня безпеки судноплавства, надасть можливість Мінінфраструктури удосконалити процес техогляду гідротехнічних споруд та приведе завдання Регістру судноплавства у відповідність до повноважень Мінінфраструктури та Укрморрічінспекції.

Експерти зазначають, що здійснені відомством заходи проводяться на виконання Стратегії розвитку морських портів до 2038 року, прийнятої цього року відповідно до Закону України «Про морські порти».

Документ передбачає в довгостроковій перспективі збільшення щорічної переробки товарів портами до 210 млн. тонн, залучення 26 млрд. грн. приватних інвестицій на розвиток об'єктів портової інфраструктури. Також в планах Стратегії підвищити на 80% ефективність використання перевалочних комплексів морських портів, створити 15 тис. робочих місць, підвищити екологічну безпеку портів, повідомляють експерти.