Яка позиція херсонської організації НСЖУ?

Яка позиція херсонської організації НСЖУ?

Таке питання задають херсонські журналісти, які входять до Херсонської обласної організації Національного союзу журналістів України. Керівництво НСЖУ в Києві визначило свою позицію щодо останніх подій у країні, але в Херсоні про це не знають

Не знають понад 300 членів херсонського обласного осередку НСЖУ про позицію всієї журналістської організації тому - що їх ніхто не збирав і навіть не інформував про те, що відбувається у медіа-середовищі.

Наприклад про те, що 12 грудня в Києві відбувся Пленум НСЖУ, на якому обговорювалися останні події в країні і була прийнята відповідна резолюція:

 

НСЖУ засуджує насильство щодо журналістів та мирних громадян

НСЖУ вимагає від Президента, ВР та правоохоронних органів покарати винних у побитті мирних громадян та журналістів і негайно звільнити усіх затриманих і ув'язнених учасників акцій мирного протесту.

В Україні спостерігається брутальний наступ на свободи громадян і суспільства в цілому.

Вершиною цинізму й нехтування гарантованих Конституцією прав на свободу слова, думки, вільне вираження своїх поглядів і переконань, збирання, використання та поширення інформації стало безпрецедентне побиття десятків журналістів, в тім числі і наших колег з-за кордону, які виконували свій професійний обов'язок під час мирних акцій протесту в Києві.

Про згортання демократичних свобод свідчать і рішення про фактично примусове депортування з України наших зарубіжних колег, зокрема, грузинських, та утримання під вартою українського журналіста яких звинуватили у ніби участі в масових заворушеннях.

Національна спілка журналістів України категорично засуджує будь-які прояви насильства до журналістів та мирних акцій громадян.

Підтверджуючи нашу безумовну підтримку євроінтеграційних устремлінь України, застережених продемонстрованою волею народу та декларованими засадами зовнішньої політики України, ми вимагаємо від Президента України, Верховної Ради та правоохоронних органів:

Покарати винних у побитті мирних громадян та журналістів під час акцій протесту.

Негайно звільнити усіх затриманих і ув'язнених учасників акцій мирного протесту.

Неухильно дотримуватись гарантованих Конституцією прав і свобод громадян, наріжними з яких є також право н свободу слова та інформації.

Утримуватися від будь-яких дій, спрямованих на спробу силового розв'язання громадянського конфлікту.

Ми звертаємося до міжнародних журналістських організацій, наших зарубіжних колег підтримати позицію НСЖУ.

Закликаємо наших колег – працівників національних та регіональних ЗМІ професійно виконувати свій обов'язок, подаючи неупереджену та об'єктивну інформацію про події в столиці та країні.

Ми звертаємося також до наших російських колег із закликом об'єктивно висвітлювати події в Україні, уникати заангажованості та участі в антиукраїнській інформаційній кампанії, що, на жаль, спостерігається і більше схожа на інформаційну війну проти України, налагодження в тім числі українсько-російського мирного діалогу.

Спілка журналістів висловлює глибоку вдячність усім колегам, які у цей відповідальний час професійно працюють на висвітленні подій Євромайдану, подають суспільству об'єктивну та неупереджену інформацію, ризикуючи власною безпекою.

НСЖУ готова надавати всебічну юридичну та інформаційну підтримку нашим мужнім колегам.

Резолюція пленуму НСЖУ

P.S. Чому правління херсонської обласної організації НСЖУ не доводить рішення керівництва союзу до журналістів? Чи згодні вони з позицією центральних органів НСЖУ?