Заява прес-служби прокуратури Херсонської області

Заява прес-служби прокуратури Херсонської області

У засобах масової інформації опубліковано матеріал про нібито незаконні дії органів міліції та Державної виконавчої служби при знесенні одного з кафе, розташованих на Привокзальній площі у місті Херсон.

Прес-служба прокуратури Херсонської області уповноважені заявити, що рішенням Суворовського районного суду м. Херсона задоволено позов приватних підприємців до власника незаконно збудованого кафе, зобов'язавши останнього знести зазначену будівлю та привести прилеглу територію у первісний стан.

Не погодившись із прийнятим рішенням, відповідач відповідно до діючого законодавства оскаржив його в апеляційному та касаційному порядках.

У всіх судових інстанціях скарги власника кафе відхилено. Зокрема ухвалою Верховного Суду України рішення першої та апеляційної інстанцій залишено в силі. У зв'язку з цим судом видано виконавчий лист, за яким ще у 2009 відділом ДВС Суворовського РУЮ у м. Херсоні відкрито виконавче провадження.

За надуманих підстав у січні 2011 року виконавче провадження передано до Суворовського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції.

Після цього судове рішення упродовж майже трьох років так і не було виконано, у тому числі на підставі низки судових рішень щодо заборони органам державної виконавчої служби проводити дії по знесенню незаконно зведеної будівлі, ініційованих боржником. У подальшому зазначені рішення скасовано.

В процесі розгляду непоодиноких обґрунтованих звернень стягувача до органів прокуратури за втручання прокуратури Херсонської області та Генеральної прокуратури України виконавче провадження у жовтні поточного року повернуто до ВДВС Суворовського РУЮ у м. Херсоні, яким 12.12.2013 розпочато примусове виконання рішення суду.

Таким чином, виконавчі дії проводяться законно. У зв'язку з цим прес-служба прокуратури Херсонської області звертається до засобів масової інформації з проханням не перешкоджати державним виконавцям та працівникам органів внутрішніх справ виконувати рішення суду, постановлене ім'ям України, а також закликає подавати інформацію об'єктивно та неупереджено.

Прес-служба прокуратури Херсонської області

P.S. Той самий спірний матеріал у ЗМІ Снос кафе «Смак»: беспредел исполнительной службы