Шкода нам - херсонське ЖКГ

Шкода нам  -  херсонське ЖКГ

Розповів про «жалюгідний і небезпечний» стан житлово-комунального господарства в Херсоні на минулій сесії Херсонської міської ради депутат від Партії регіонів Сергій Шкода.

Виступив він на сесії за дорученням профільної комісії по ЖКГ, всі рішення та рекомендації якої вже протягом 3 років повністю ігноруються Департаментом ЖКГ Херсонської міської ради: «Хочу викласти кілька десятків питань по яких комісією ЖКГ дано рекомендації і по яких зовсім протилежні і, як згодом з'ясувалося неправильні, прийняті рішення Департаментом ЖКГ".

Про ЖЕКи –фантоми та «криваві дахи»

Одним з перших рішень було запропоновано про злиття двох ЖЕКів - це Дніпровський і Дніпровський - ХБК. Нас інформували про те, що це злиття принесе більш якісні послуги населенню та економію кожен місяць близько 500 тисяч грн. Говорили про ліквідацію Дніпровський ХБК, який сьогодні не ліквідовано, але який ще жевріє і ще продовжує збирати гроші за обслуговування житлового фонду неіснуючим по суті ЖЕКом... А питання про ліквідацію ЖЕКу №11 взагалі прийнято Міськжитлом незаконно!

Наступна рекомендація була дуже серйозна - програма паспортизації житлового фонду. Комісія наполягала на тому, щоб була саме комп'ютерна програма, в якій би чітко визначалося на яких об'єктах в першу чергу і по якому напрямку повинні проводитися капітальні ремонти. Досі цієї програми немає і ніхто цим не займається. На сьогоднішній день, щоб розуміли всі і городяни в тому числі, що виконавча влада особисто приймає рішення на яких об'єктах проводити капітальні ремонти.

Хочу навести деякі приклади: обсяги виконаних робіт капітального призначення у сфері ремонту житлового фонду значно занижені. Як я вважаю штучно. Так в 2011 році з запланованого виконано трохи більше 50 %. У 2012 році 1,5 млн. грн., у зв'язку з невиконанням цієї статті (капітальний ремонт – ред.), були розподілені на інші види робіт, а це рівень 2002 року...

Усі наступні питання випливають з попередніх. Так питання про фірму «Ексібуд», так звані «криваві дахи» про які знає все місто. Фірму цю лобіював Департамент ЖКГ і розповідав про те, що технології, які вони проводитимуть на наших дахах, просто космічні! Після «цього» - мало не 100 років повинні стояти дахи без течі і т.д. І що ми побачили - що при першому дощу дахи ці потекли. Але мало того, депутатська комісія з ЖКГ переконливо - кілька засідань поспіль наполягала на тому, щоб Департамент ЖКГ звернувся до суду за якістю виконаних робіт. Що з цього вийшло? У суді по суті на стороні «Ексібуду» виступала інспекція з контролю за житловим фондом... Суд був успішно програний.

Що стосується самої інспекції (контролю за житловим фондом – ред.) то на сьогоднішній день вона діє абсолютно нелегітимно, оскільки є два подання прокуратури. Сьогодні госпрозрахунковий підрозділ не має права надавати послуги населенню і отримувати за це гроші. Оплата по всіх послугах, які сьогодні надає виконавчий орган влади, повинна йти до міського бюджету. Крім того, без дозволу сесії міської ради як власника, дана інспекція бере кредит у банку і як відомо має борг який не збирається повертати. І на це все закривається очі.

Від чого страждають херсонці

Проект концепції розвитку та модернізації ліфтів - концепції як такої немає. Ніхто нам її не запропонував. Більш того – те, про що ми попереджали в 2013 році закінчиться плачевно. Вже почали зупинятися ліфти у яких закінчився термін експлуатації. До чого прийдемо? Буде це 100 зупинених ліфтів, 200 ліфтів ніхто сьогодні точно не знає. Але це чітко буде і постраждає населення. Ще більше населення постраждає від того, що сьогодні міський Департамент ЖКГ заявляє: «А ми домовилися з контролюючою організацією про те, що вони закриють очі на те, що ліфти потрібно зупиняти». Тут додати нічого... Це все одно, що сісти в автомобіль без гальм.

Або підготовка міста до зими - сьогодні бадьоро у всіх ЗМІ докладають про те, що місто Херсон готове до зими. Ну якщо 1500 тонн піщано-сольової суміші – це досить, то я вважаю цього недостатньо, щоб увійти нормально в зиму. І сьогодні, спілкуючись з тими підрядниками які протягом багатьох років вели прибирання міста від снігу, виявляється наступне - вони не готові йти на якийсь компроміс з владою і без грошей працювати, бо, як вони запевняють, довіряти в цій будівлі нікому.

Рішення з підготовки тарифів по 8 гуртожиткам «Херсонські комбайни» - гуртожитки передані в комунальну власність, гроші збирає незрозуміло хто, незрозуміло за яким тарифом, рішення комісії ігнорується.

Підготовка покрокового рішення щодо утилізації сміття. Було запропоновано Департаменту ЖКГ почати планомірну роботу в цьому напрямку, тобто визначити ділянку або будь який район міста, в якому б почати виставляти контейнера для роздільного збору сміття. На що ми отримали дуже цікаву відповідь керівника Департаменту: «менталітет наших городян сьогодні не готовий до того, щоб вести роздільний збір сміття». Тобто в Первомайську можна, у Вознесенську можна в Херсоні менталітет не дозволяє...

Відведення землі під полігон (побутових відходів – ред). Всі знають що у нас закінчилися всі терміни з експлуатації полігону, якого у нас не існує - за паперами це сміттєзвалище. Ніхто не займається, ніхто не доповідає з даного питання.

Наведення порядку на території ІV Таврійського з боку колишнього аеродрому. Неодноразово комісія розповідає як потрібно зробити так, щоб на території цього пустиря не утворювалася нове звалище сміття. Ніхто не виїжджає, ніхто не контролює, ніхто не перевіряє дану ситуацію.

Відведення землі під кладовище - жодної доповіді. Хоча у нас все терміни і земля під кладовище вже закінчуються.

Спільне фінансування за державною програмою з установки приладів обліку - робота не ведеться. Ніяких заходів не робиться.

Відсутня теплова схема міста. Три роки питання стоїть про те, що вона повинна існувати.

Ліквідація комунальних підприємств, які по суті справи вже не існують і ліквідовані на папері.

Відведення землі під прибудинкові території. Не займається ніхто цим питанням, що дозволяє сьогодні виникати таким критичним питанням як будівля на цих територіях будь-яких об'єктів.

Паспортизація зелених насаджень. Сьогодні в місті можна зносити будь яке зелене насадження і за це нічого нікому не буде тому, що сьогодні вони не паспортизовані і на балансі вони ні у кого не знаходяться.

Тарифоутворення в сфері надання послуг з житлового фонду. Багато розмов ведеться з цього питання, одні розповідають що багато платять, інші - що мало платять. Хто повинен займатися цим питанням? Де пропозиції від Департаменту ЖКГ? Не надходять, хоча комісія наполягає на цьому.

Проведення конкурсу з організації сміттєпереробного підприємства. Ледве-ледве ми, змусили протягом декількох років, щоб на це питання все таки звернули увагу. Але ніхто зараз цим питання не займається.

Програма благоустрою міста. Нічого не хочу сказати - існує на папері, садять однорічні квіточки з яких іржуть всі приїжджі, які бачать ці фантики які ростуть на наших площах. Хоча є багато передумов для того, щоб займатися цією програмою.

Програма реформування та розвитку житлового господарства 2011/2014 років. Крім спроби перевести без конкурсу будинки міської громади на баланс ЖЕКів та знищення двох ЖЕКів, наші «реформатори» в цьому плані нічим не запам'яталися.

Вони повинні відповісти за все

Комісія (ЖКГ міськради – ред.) неодноразово піднімала, в тому числі і перед вами Зоє Яківно (в.о. мера – ред.), питання про невідповідність своїми посадовими обов'язками двох керівників - це начальника Міськжитла Рибакова і директора Департаменту ЖКГ Марченко. Але ці пропозиції так ніким і непочуті і продовжуються дії з «загроблення» всіх структур ЖКГ міста.

Я на своєму віку, а я 17 років у ЖКГ бачив різних керівників у галузі ЖКГ, починаючи від Мартинюка, одні були слабші, інші сильніші, не хочу нікого виділяти, не хочу нікого виставляти на п'єдестал, але такого як зараз... Ми вже існуємо за принципом – «якщо космонавти керували областю, то чому б нам льотчикам у сфері ЖКГ не покерувати». Неправильний підхід і треба щось з цим робити.

У комісії з ЖКГ (міськради – ред.) сьогодні підібрався такий потужний склад: 3 колишніх заступника міського голови, два з них сьогодні є керівниками комунальних підприємств, 2 керівника ОСББ, колишній керівник Херсонського РЕМу, профспілковий лідер в галузі ЖКГ міста Херсона. Так невже до цих людей, які мають за спиною багаторічний досвід роботи, не можна прислухатися?

Сьогодні, якби було щось в голові у керівників Департаменту ЖКГ, вони б просто на лаврах спочивали, зважаючи на ті рішення і пропозиції які робить комісія з ЖКГ. Але навіть тут не вистачає достатньої кмітливості.
Але комісія з ЖКГ вважає що потрібно в самий найближчий час звернути увагу на цю комісію, інакше сенсу продовжувати працювати в даному напрямку немає...

Записала Іванна Богданова
Фото А.Корняков

P.S. Вже після сесії виступ депутата С.Шкоди прокоментувала виконуюча обов'язки міського голови Херсона Зоя Бережна: «Багато думок було у нашого депутата... Я можу з ним погодитись, можу підтримати його думки , але це не означає що тут же питання вирішується. Я кажу взагалі про стратегію розвитку ЖКГ - стратегічний розвиток галузі повинен бути, потрібна система роботи.
А цю систему роботи и стратегію розвитку галузі можуть зробити професіонали - керівники. Шукати їх сьогодні дуже тяжко, тому що кадрові питання міста завжди важливі... Тому я пропоную - будь ласка, в нас є вакансії у виконавчому комітеті – приходьте! Якщо ви маєте в серці величезне бажання не тільки бачити проблеми, а й їх вирішувати - то двері виконавчого комітету відкриті...