В Херсоні людей виселяють з гуртожитку на вулицю

По вулиці Фестивальній №3 в Херсоні, 13 родин з дітьми можуть залишитися без даху над головою - людей змушують підписати сумнівну угоду найму жилої площі в гуртожитку для тимчасового проживання, розраховану лише на півроку.

Люди занепокоєні підписавши угоду їх автоматично позбавляють будь яких прав на проживання.

Адміністрація гуртожитку кожному навіть роздала припис в якому попереджають,що буде в разі не підписання угоди.

Як вдалося з'ясувати гуртожиток по вулиці Фестивальній 3, місту не належить, а перебуває на балансі акціонерного товариства «Укргазбуд», яке зареєстровано за адресою місто Київ, вулиця Піроговського 19, корпус 2, голова правління Ярмолатій Олег Валерійович. Свого часу в Херсоні працювало Будівельне управління №8, яке було підрозділом цього підприємства, та його закрили, працюючих людей скоротили, а сама будівля разом і з мешканцями лишилася. Та от тільки люди відчувають себе тут на пташиних правах, їм не дозволяють приватизувати своє житло, мовляв вони лише орендарі.

Насправді деякі сім'ї проживають у гуртожитку по 15-20 років. Людмила Русакова разом із родиною проживають тут з 1992 року, мають на руках ордер, і тепер можуть опинитися на вулиці. Інесса Ляміна разом із сином також проживають у гуртожитку більше 15 років. У кожного в паспорті стоїть штамп з реєстрації місця проживання, та на це не зважають.

 

Жаліються люди і на завищені комунальні тарифи, які їм нараховує адміністрація гуртожитку. Жодних калькуляцій вартості комунальних послуг їм ніхто не дає. Більше того вимагають кожного платити за оренду приміщення, в якому проживають, по 500 гривень. Таку квитанцію до сплати на руках має кожна родина.


Звернувшись із запитанням до Ігора Севрюкова директора Херсонського БУ-8 ПАТ «Укргазбуд»: яка насправді вартість орендної плати в гуртожитку, отримали відповідь. Вона здивувала: орендна плата складає 0,34 гривні за один квадратний метр. Не потрібно бути великим математиком, та підрахувавши виходить, що люди мають сплачувати більш ніж за 1 тисячу квадратних метрів.

Насправді квадратура кімнат гуртожитку зовсім інша, та й умови проживання жахливі. Люди можуть опинитися на вулиці не лише за документами, а й насправді. Їх будинок вже давно перебуває в аварійному стані і тріщить по швах, ремонт будівлі не робили з 60-х років.

Мешканці гуртожитку слізно просять владу Херсона взяти їх у комунальну власність міста. Та поки оббивають пороги прокуратури та міськвиконкому на них почали тиснути київські власники. Закрити рота змушують вимикаючи світло та опалення. Зранку 12 листопада 13 сімей сидять без електроенергії.

Ірина Мезенцева